Piszemy: OLEJ ROKITNIKOWY polecam

Zwykle nie pisze się o OLEJ ROKITNIKOWY. I to nie budzi wątpliwości, bo są wdzięczniejsze informacje. Jednakże my uczynimy wyjątek od owej zasady i opiszemy ów chyba ciekawy temat.
Układ pokarmowy to system połączonych funkcjonalnie narządów mających na celu czynności dostarczania ustrojowi odpowiedniej ilości tlenku wodoru i substancji odżywczych.
Zawiera duże
ilości : witamin (C, E, K, B), karotenoidów (prowitamina A),
nienasyconych kwasów tluszczowych i mikroelementów, w tym żelazo,
magnez i krzem. Odżywiają one organizm i pobudzają jego do
regeneracji. A co najważniejsze, pomagają zatrzymać patologiczny
rozrost tkanek
System pokarmowy można wypowiedzieć sklada się z różnorodnych części składowej : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które właściwie wypełniaja swoją role. Warto zaprzyjaźnić się z ziołami, które ludzki żołądek lubi: mięta, rumianek, majeranek, koper, imbir, siemie lniane – powinny oddać nam nieocenione usługi, łagodząc dolegliwości trawienne. Dobrą propozycją są rownież gotowe suplementy, oparte przecież głównie na naturalnych skladnikach, dobroczynnych nie jedynie dla śluzówki żoładka, ale dla calego, długiego i skomplikowanego układu pokarmowego. Skoro z kolei zgaga, bóle czy może niestrawność trwają dłużej niż parę dni – nie ma rady, trzeba iść z tym do lekarza. Coś, co wydaje się cierpieniem z przejedzenia, czesto może być oznaką poważnych dolegliwości watroby, trzustki albo pierwszym sygnałem wrzodów żołądka albo dwunastnicy. Niestety, kłopoty żołądkowe nie zaczynają się i nie kończą na ostro doprawionym bigosiku i czwartej porcji tortu z kremem. Dla nielubiacych dentysty będzie to także wieść straszna, ale chore ludzkie zęby również powinny zaszkodzić żoładkowi – po pierwsze są rozsadnikiem bakterii, siejąc je po całym organizmie, po drugie, braki w uzębieniu utrudniają prawidlowe rozdrobnienie jedzenia w ustach, a niestarannie pogryzione jedzenie dłużej bedzie zalegać w żoładku, po trzecie nareszcie – śluzówka również nie lubi dużych kawałków pokarmu, bo powinny ją uszkodzić i spowodować nadżerki, a to także więc już prosta droga do wrzodów żoładka.
System pokarmowy spełnia ważną funkcję w ustroju człowieka. Bez niego brakowałoby nam pokarmu. Jelito cienkie ciagnie się od żołądka aż do jelita grubego, od którego odgranicza się tzw. zastawką Bauhina. Jelito cienkie może być miejscem dalszych etapów procesu trawienia, w jego wnętrzu skladniki sa poddawane działaniu enzymów pochodzących z watroby, z trzustki i własnej śluzówki jelita, które rozkładają je na elementy podstawowe. Zajmuje ono okolicę pępkową, podbrzuszną i obie okolice biodrowe a częściowo i miednicę małą. Jego długość wynosi ok. 4-6 m, średnica 3—5 cm. Jelito cienkie dzielimy na dwunastnice (lac. duodenum), jelito czcze (łac. jejunum) i kręte (łac. ileum). Ścianki jelita cienkiego ściskają się automatycznie. Rytmiczne ruchy odcinkow jelita służa do ugniatania i kruszenia pokarmu, przeciwstawne skurcze jelita służa dobremu zmieszaniu pokarmu a ruchy perystaltyczne, następujące falowo, przesuwają pokarm w kierunku jelita grubego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s