Nowość czy nie nowość – GLUCOSENSE paski opiszmy co o nim sądzimy

Czyli GLUCOSENSE paski to chyba jeden z produktów do omówienia. Opiszmy go na tej stronie. Ta specyfikacja nie będzie obszerna.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych funkcjonalnie narządów służących do dostarczania właściwej ilości H2O i składników pokarmowych.
Opis GLUCOSENSE paski testowe przeznaczone sa do używania z gleukometrem Glucosense. UWAGA! W aptece internetowej paski testowe do glukometrow sprzedawane są jedynie z odpłatnością 100%.    System pokarmowy można rzec składa się z zróżnicowanych części składowej : jelit, watroby, żołądka, i trzustki, które ewidnentnie spełniają swoją rolę. Warto zaprzyjaźnić się z ziołami, które nasz żoładek lubi: mieta, rumianek, majeranek, koper, imbir, siemie lniane – powinny oddać nam nieocenione usługi, łagodząc dolegliwości trawienne. Dobrą propozycja są również gotowe suplementy, oparte przecież głównie na naturalnych składnikach, dobroczynnych nie jedynie dla śluzówki żołądka, ale dla całego, długiego i skomplikowanego układu pokarmowego. Skoro z kolei zgaga, bóle czy może niestrawność trwają dłużej niż parę dni – nie ma rady, trzeba iść z tym do lekarza. Coś, co wydaje się cierpieniem z przejedzenia, często może być oznaką poważnych dolegliwości wątroby, trzustki albo pierwszym sygnalem wrzodów żoładka albo dwunastnicy. Niestety, kłopoty żołądkowe nie zaczynają się i nie kończą na ostro doprawionym bigosiku i czwartej porcji tortu z kremem. Dla nielubiących dentysty będzie to także wieść straszna, ale chore nasze zęby również powinny zaszkodzić żołądkowi – po pierwsze są rozsadnikiem bakterii, siejąc je po całym organizmie, po drugie, braki w uzebieniu utrudniaja prawidłowe rozdrobnienie jedzenia w ustach, a niestarannie pogryzione jedzenie dłużej będzie zalegać w żoładku, po trzecie nareszcie – śluzówka również nie lubi dużych kawałków pokarmu, bo powinny ja uszkodzić i spowodować nadżerki, a to także wiec już prosta droga do wrzodów żołądka.
System pokarmowy wypełnia istotną rolę w organiźmie czlowieka. Bez niego brakowałoby nam energii. Zawartość przewodu pokarmowego ulega stałemu przesuwaniu, w kierunku od jamy ustnej do odbytu. Ważnym mechanizmem warunkującym prawidlowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego może być jego skoordynowana i precyzyjna czynność motoryczna – perystaltyka. W wypadku jelit najbardziej charakterystyczny może być ruch robaczkowy (nazwa historyczna), a dużo częściej nazwany obecnie bardziej prawidlowo – ruchem perystaltycznym. Polega on na tym, że skurcz jelita powstaje jedynie w pewnym jego odcinku, na skutek skurczu mięśni okrężnych i posuwa się naprzod, podobnie jak obserwujemy to rownież np. u dżdżownic. Prócz owych ruchów istnieją wciąż jeszcze ruchy wahadłowe, powstałe na skutek skurczu mięśni podłużnych. Obecnie uważa się, że to również jesteśmy w stanie ruchy odcinkowe (wahadłowe) odgrywają ważniejszą role w przesuwaniu pokarmu niż ruchy perystaltyczne. Skurcze odcinkowe zachodzą z większą częstotliwością w proksymalnych niż w dystalnych częściach jelit co powoduje stopniowe przesuwanie pokarmu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s