Nowość czy też nie nowość – FIBERON C napiszmy co o nim sądzimy

Zwykle tylko czasami pisze się na temat FIBERON C i naszym zdaniem należy to zmienić. Pod spodem kilka najistotniejszych słów o tym produkcie, mamy nadzieję, że będą wartościowe.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych funkcjonalnie organów służących do dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości H2O i substancji energetycznych.
  Opis

FIBERON C może być roślinnym suplementem diety zawierającym: łupiny babki płesznik Plantago psyllium, bakterie jelitowe z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium (probiotyki) i fruktooligosacharydy (prebiotyki) z cykorii i akacji będace pożywką dla bakterii. Właściwy dobór bakterii, jak i prebiotyków ulatwia utrzymanie w jelitach odpowiedniego poziomu:

kwasu propionowego (działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i pleśniobójczo),

butyrylowego (stymuluje system odpornościowy jelit i hamuje rozwój bakterii patogennych).

Zawarty w preparacie:

blonnik nierozpuszczalny pobudza ściany jelit i poprawia perystaltykę jelit,

błonnik rozpuszczalny tworzy duża ilość delikatnego śluzu, ktory ułatwia przemieszczanie się masy pokarmowej, redukuje zaparcia i skraca pasaż jelitowy.

System pokarmowy sklada się z przeróżnych elementów : jelit, wątroby, żoładka, i trzustki, które ewidnentnie wypełniają rolę. Nabawienie się dolegliwości wrzodowej może doprowadzić na stół chirurgiczny, a zaniedbanie schorzenia – okazać się śmiertelnym błędem. Wrzody jesteśmy w stanie usunąć, ale sama dolegliwość wrzodowa będzie nam towarzyszyć do końca życia. Wrzody powinny się pojawiać i znikać. Chorobę wrzodową można porównać do kwiatka stojacego na oknie, który zawsze może być zielony, ale czasem zakwita – to także zakwitanie to także może być zaostrzenie dolegliwości wrzodowej. Kwiatek może zwiędnąć, ale cały czas żyje – podobnie jak choroba, która caly czas się utrzymuje. Wystarczą odpowiednie warunki, np. niezaprzestanie palenia papierosow czy może również nagminne spożywanie ciężkostrawnych produktów, stres, by dolegliwość odnowiła się.
System pokarmowy spełnia istotna funkcje w organiźmie. Bez niego zabrakłoby pokarmu. Dwunastnica leży na wysokości pierwszego kregu lędźwiowego, ma długości 25 do 30 cm. Kształt jej może być podobny do litery C. Do gornego odcinka dwunastnicy wpada przewód żółciowy i trzustkowy. Jelito czcze i krete leża wewnątrz i są zawieszone na krezce, poprzez którą dążą nerwy i naczynia. Wspólna cechą w budowie jelita cienkiego może być błona surowicza, umięśnienie (podłużne i okrężne), podśluzowa i śluzowa. Błona śluzowa ma dużo fałdów i kosmkow, poprzez co powierzchnia jej ogromnie się zwiększa. Czasem zdarza sie, że występowanie narzadów wewnętrznych, a zatem i układu trawiennego, może być odwrotne, tak zatem nasza wątroba będzie po stronie lewej, śledziona po prawej, wyrostek robaczkowy po lewej itd. – nazywamy to również situs viscerum inversus.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s