Czy czytaliście o – ORSALIT dla? – poczytajcie jakie mogą być opinie

Często nie mówi się o ORSALIT dla. I to nie budzi wątpliwości, bo są wdzięczniejsze informacje. Jednak na tych łamach uczynimy odstępstwo od tej reguły i omówimy ten produkt.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych funkcjonalnie narządów służących do dostarczania ustrojowi odpowiedniej ilości wody i substancji pokarmowych.
  Dawkowanie

3-8 saszetek rozpuszczonych zgodnie z zaleceniami (600-1600 ml)Podawać w ciągu 3–4 godzin.

  Przeznaczenie
Dla osób doroslych.
  Zastosowanie

ORSALIT stosuje się przy zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej, podczas stanów odwodnienia organizmu, i w sytuacjach, w których może dojść do odwodnienia organizmu, zwłaszcza podczas:

biegunki

wymiotow

Orsalit  przeznaczony może być dla niemowląt, dzieci i dorosłych, polecany może być zwłaszcza osobom, które powinny się żwawo odwodnić, np. male dzieci i osoby starsze.
Orsalit warto zabrać ze soba na wyjazdy, zwłaszcza wakacyjne do cieplych krajów, gdzie ryzyko wystąpienia biegunki może być duże.
Wystąpienie  biegunki albo wymiotów zawsze stwarza ryzyko niekontrolowanej utraty wody i elektrolitów, od ktorych zależy delikatna równowaga procesów życiowych w organizmie każdego człowieka, a w szczególności małego dziecka. I dlatego zaniedbanie właściwego uzupełniania wody i elektrolitów, szczególnie u małych dzieci może skutkować odwodnieniem. Odpowiednio poczatkowe zastosowanie doustnego płynu nawadniającego może zapobiec konieczności pobytu w szpitalu.
Odpowiednio początkowe zastosowanie doustnego płynu nawadniajacego  takiego jak ORSALIT, może zapobiec odwodnieniu i konieczności wizyty w szpitalu.

  Opis

Orsalit to także doustny płyn nawadniający, do stosowania we wszelkich stanach odwodnienia organizmu, a zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów, i w sytuacjach, w których może wystapić ryzyko odwodnienia.
ORSALIT może być dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, a jego precyzyjnie dobrany skład zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów  u niemowląt, dzieci i dorosłych. ORSALIT skutecznie nawadnia, dzięki wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Orsalit zmniejsza ryzyko powiklań będacych nastepstwem biegunek i wymiotów. Dodatkowe informacje: ORSALIT zawiera glukozę, chlorki, cytrynian, sód, potas. Przeciwwskazania: wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie stosować pozajelitowo. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie wystepuje ryzyko odwodnienia organizmu.

System pokarmowy składa się z przeróżnych fragmentow : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które ewidnentnie spełniaja swoją rolę. Refluks żołądkowo-przełykowy to rownież zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. Treść żołądka ma kwaśny charakter, uszkadza błonę śluzową przełyku i w konsekwencji powoduje tzw. refluksowe zapalenie przelyku.Podstawowym objawem tego schorzenia może być pieczenie, ból zamostkowy, może występować ulewanie treści żołądkowej albo zwracanie pokarmów, odbijanie, uczucie zgagi. Nieleczenie dolegliwości grozi powikłaniami, bo przełyk nie może być przygotowany do obecności treści żoładkowych, czyli kwasu, enzymów, żółci, nie ma również bariery ochronnej, i dlatego po długotrwałym narażeniu na cofające sie treści żołądkowe dochodzi do jego uszkodzenia w postaci nadżerek, owrzodzeń, może dochodzić do krwawień z przełyku, a także powstawania nowotworów. Jak widać, nieleczona dolegliwość nie jedynie zmniejsza komfort życia, ale także może mieć poważne konsekwencje.
System pokarmowy pelni istotną rolę w organiźmie. Bez niego zabrakłoby pokarmu. Pokarm przesuwany może być do żołądka. Błona śluzowa tego organu odpowiedzialna może być za wydzielanie soku żołądkowego, w którego skład wchodzą: kwas solny i pepsyna. Pokarm ulega dalszemu strawieniu, a następnie zostaje przesunięty do jelita cienkiego. Jelito cienkie wydziela sok jelitowy, a również do jelita wydzielane są: żółć produkowana w wątrobie i sok trzustkowy produkowany w trzustce. Pokarm podlega dalszemu trawieniu. Strawiony pokarm może ulec wchłonięci proces ów odbywa się głównie w jelicie cienkim. W jelicie grubym wchłaniane sa: woda i sole mineralne.

Reklamy

2 thoughts on “Czy czytaliście o – ORSALIT dla? – poczytajcie jakie mogą być opinie

  1. Raczej nie polecam produktu Orsalit bo warto lepiej wydać kasiorkę na coś tam innego. Jestem zdania, że będzie wtedy z tego większy pożytek.

  2. Niedawno przyjaciółka tego wypróbowała Orsalit ale nie wiem czy na sobie czy też dała to znajomemu ;-). Nie istotne. O czym innym chcę powiedzieć. Moim zdaniem, a tak naprawdę jej nie jest to to takie znowu najgorsze, ale każdy powinien na swe osobiste ryzyko sprawdzać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s