Tak SMECTA 1 -przed użyciem zapoznaj się z ulotką a także dopytaj farmaceutę

Zauważmy SMECTA 1 to chyba jeden z produktów które można omówić. Omówmy go na tej witrynie. Owa charakterystyka nie jest obszerna.
Układ pokarmowy to system połączonych funkcjonalnie narządów służących zapewnieniu przekazywania właściwej ilości tlenku wodoru i składników energetycznych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na początku leczenia właściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosolu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku specyfik podaje się doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobor płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych leków ze wzgledu na możliwe zaburzenia ich wchlaniania. Konieczne może być zachowanie odstępu 1,5-godzinnego przed i po przyjęciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekła biegunka, szczególnie u dzieci i dorosłych. Leczenie właściwe objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
  Działanie
SMECTA to również specyfik o dzialaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekajace błonę śluzową przewodu pokarmowego, dziala ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od dzialania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
System pokarmowy sklada sie z zrożnicowanych elementów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które należycie wypełniają swoją rolę. Salmonella. W Polsce nadal najczęstsza przyczyną zatruć pokarmowych może być salmonella, którą powinny być zakażone: mięso, jajka, mleko i jego przetwory. Salmonella najlepiej rozwija się w produktach rozdrobnionych np.: sałatkach, mielonym mięsie, majonezie. Źródłem salmonelli może być człek albo zwierzę, np. drób – będący nosicielami owych bakterii. Nosicielstwo salmonelli wykrywa się poprzez wykonanie badania bakteriologicznego kału osob podejmujących pracę przy produkcji i sprzedaży żywności. Badanie to także zleca się też pracownikowi, skoro leczony był z powodu zatrucia pokarmowego.
System pokarmowy pełni istotną funkcje w ustroju człowieka. Bez niego brakowałoby nam energii. Jelito cienkie ciągnie się od żołądka aż do jelita grubego, od którego odgranicza się tzw. zastawką Bauhina. Jelito cienkie może być miejscem dalszych etapów procesu trawienia, w jego wnętrzu składniki sa poddawane działaniu enzymów pochodzących z wątroby, z trzustki i własnej śluzówki jelita, ktore rozkładają je na elementy podstawowe. Zajmuje ono okolicę pępkową, podbrzuszną i obie okolice biodrowe a częściowo i miednice małą. Jego długość wynosi ok. 4-6 m, średnica 3—5 cm. Jelito cienkie dzielimy na dwunastnicę (łac. duodenum), jelito czcze (łac. jejunum) i krete (łac. ileum). Ścianki jelita cienkiego ściskają się automatycznie. Rytmiczne ruchy odcinkow jelita służą do ugniatania i kruszenia pokarmu, przeciwstawne skurcze jelita służą dobremu zmieszaniu pokarmu a ruchy perystaltyczne, następujace falowo, przesuwają pokarm w kierunku jelita grubego.

Reklamy

2 thoughts on “Tak SMECTA 1 -przed użyciem zapoznaj się z ulotką a także dopytaj farmaceutę

  1. Nie mam ochoty mówić o czymś co się nazywa Smecta. Pragnę skrobnąć parę słów o czymś z zupełnie innej beczki. A na watrobę, na jelita, na to także wsio można kupić lek. Ważna może być również dieta. Skutecznia dieta na watrobę – najlepsze efekty daje skutecznia dieta lekkostrawna z ograniczeniem tłuszczów. Należy jeść 4-5 małych posiłków dziennie o stałych porach, kolację spożyć 2-3 godziny przed snem. Posiłki powinny być smaczne, by pobudzić apetyt chorego i urozmaicone, aby dostarczyć niezbędne składniki pokarmowe.

  2. Zupełnie fascynujące historie tu piszecie aż się teraz chce poczytać. No ale ja nie o tym. Może słyszeliście , że wystarczy tylko się zdrowo zbadać by dożyć do starości? Da się wówczas dociągnąć do państwowej emerytury. Przysięgam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s