W istocie SENEFOL 90 o tym powinno się dyskutować

Co konsumenci myślą o SENEFOL 90? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Jednakże należy się z tymi wypowiedziami zaznajomić i wówczas nabyć produkt, w tym wypadku SENEFOL 90 Ale jednak opinie te często są bardzo różne. To także nie jest zaskoczenie. Bo często niektórzy wychwalają SENEFOL 90 a inni ludzie zdecydowanie przeciwnie. Ufamy, że komentarze pod tym artykułem pomogą wam uzyskać własne zdanie. Zapraszamy do komentowania.
Układ pokarmowy to system połączonych funkcjonalnie narządów mających na celu czynności przekazywania organizmowi odpowiedniej ilości wody i substancji pokarmowych.
Opis
SENEFOL może być to także preparat w postaci tabletek o dzialaniu przeczyszczającym do stosowania w zaparciach. Zwiazki czynne powstajace z glikozydów antranoidowych zawartych sw liściach i owocach senesu wpływają na perystaltykę jelita grubego, hamują wchłanianie wody, co powoduje zmiękczenie mas kałowych i ulatwia wypróżnienie.
 
Ciąża i karmienie piersią
Nie zaleca sie stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia.
 
Prowadzenie pojazdow
Nie znany wpływ.
 
Stosowanie innych leków
Przewlekle nadużywanie preparatu może prowadzić do hipokalemii, wówczas możliwe może być nasilenie działania rownocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, leków antyarytmicznych, leków wydłużajacych odcinek QT i leków przywracających rytm zatokowy. Rownoczesne przyjmowanie preparatu z lekami wywołujacymi hipokalemię np. środki leczenia moczopedne, sterydy kory nadnerczy, korzeń lukrecji, może pogłębić niedobór elektrolitow.
 
Ostrzeżenia
Nie należy stosować leku w niedrożności i zwężeniu jelit, atonii, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w zapalnych schorzeniach jelit, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, w stanie odwodnienia połączonym z utratą elektrolitow.
Zachować szczególną ostrożność, ponieważ przyjmowanie środkow przeczyszczajacych w okresie dłuższym niż zalecany, może zaburzyć funkcjonowanie jelit i powodować uzależnienie. U pacjentów z zaburzeniami funkcji nerek istnieje ryzyko zaburzeń równowagi elektrolitowej.
Stosowanie leku u dzieci: nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 
Możliwe dzialania niepożadane
U osób nadwrażliwych na składniki preparatu powinny wystapić reakcje uczuleniowe m.in. świąd, pokrzywka, wysypka. Powinny wystapić dolegliwości skurczowe i bolowe brzucha. Należy wówczas zredukować stosowane dawki. Długotrwałe przyjmowanie leku może spowodować ciemne zabarwienie śluzówki okrężnicy (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępuje po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy albo czerwono-różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożadanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
 
Stosowanie
Dzieci powyżej 12 lat, dorośli: 2-3 tabletki przed snem. Preparat należy popić duża ilościa wody. Ze względu na zróżnicowaną wrażliwość osobniczą dawkowanie należy rozpocząć od najmniejszej dawki (1 tabl.), którą należy w razie potrzeby zwiększyć do ustalenia dawki skutecznej. Efekt przeczyszczający wystepuje po okresie od 8 do 12 godzin, w przypadku jego braku następną dawkę preparatu przyjać po upływie 12 godzin. Przyjmowanie leku do 2-3 razy w tygodniu może być zwykle wystarczajace do uzyskania efektu terapeutycznego.
W przypadku zażycia wiekszej dawki leku Senefol niż zalecana: powinny wystapić bóle skurczowe, biegunka, z możliwością odwodnienia i utraty elektrolitów (zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej). Należy zbilansować niedobór wody i elektrolitow. Zaleca sie kontrole poziomu potasu, zwlaszcza u osób w podeszlym wieku. Długotrwałe przedawkowanie antranoidów może prowadzić do zapalenia watroby.
 
W przypadku pominiecia dawki leku Senefol: nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
 
Sklad
Sennae folium cum fructus 300 mg
Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny (E 551).
Jedna tabletka zawiera 7,5 mg antranoidów w przeliczeniu na sennozyd B. System pokarmowy można rzec składa sie z zrożnicowanych fragmentow : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które bardzo dobrze wypełniają rolę. Jelito to również przecież ten fragment przewodu pokarmowego kręgowców, a u bezkręgowców – ten fragment albo cały przewód pokarmowy. Z badań przeprowadzonych poprzez naukowców z Uniwersytetu w Southampton i Auckland wynika, że stres i zaniepokojenie zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na Zespół Jelita Drażliwego. Do symptomów należa głównie : zaparcia albo biegunki, bóle brzucha, zapalenia jelita grubego, alergie pokarmowe nadwrażliwość i nietolerancja mleka albo glutenu, wiatry, nalot na języku, nieprzyjemny zapach z ust.
System pokarmowy spełnia istotną funkcję w ustroju. Bez niego brakowałoby energii. Przełykanie może być złożonym mechanizmem. Pierwsza jego faza może być świadoma i dobrowolna: podczas przeżuwania pożywienia język popycha kes pokarmu do podniebienia i dalej w kierunku gardła. Następnie zachodzą po sobie różne automatyczne czynności: ścianki gardla zwężaja się i popychają pokarm do przełyku, podczas kiedy podniebienie miękkie unosi się, blokując dojście do jamy nosowej, nagłośnia – chrząstka działająca jak zatyczka zamyka dojście do krtani, zapobiegając przypadkowemu przedostaniu się pożywienia do dróg oddechowych. W przełyku fale skurczow ścianek sprawiają, że pokarm przedostaje się w dół, aż w końcu trafia do żołądka. Ma on kształt długiej (długość przełyku to również ok. 25 cm czasami także 30 cm), wąskiej cewki, która ciagnie się od krtani gardla do wpustu żoładka na wysokości 10 i 11 kręgu piersiowego. Łączy on krtań gardła z wpustem żołądka, jego średnica może być zmienna, ponieważ ma on zdolność rozciągania się.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s