Pamiętaj: SMECTA 1 należy sprawdzić

Zaznaczmy SMECTA 1 to chyba jeden z produktów które nie były ostatnio rekomendowane. Opiszmy go na tych łamach. Owa charakterystyka nie będzie zbyt obszerna.
Układ pokarmowy to system połączonych funkcjonalnie organów służących zapewnieniu przekazywania ustrojowi odpowiedniej ilości wody i substancji pokarmowych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na początku leczenia wlaściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosolu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku specyfik podaje się doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobór płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych leków ze względu na możliwe zaburzenia ich wchłaniania. Konieczne może być zachowanie odstepu 1,5-godzinnego przed i po przyjęciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekła biegunka, szczegolnie u dzieci i doroslych. Leczenie właściwe objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
  Dzialanie
SMECTA to również specyfik o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, działa ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od dzialania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
System pokarmowy można rzec składa się z rozmaitych elementów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Przyjrzyj się swoim nawykom żywieniowym. Może warto coś tam w nich zmienić – zamiast pieczonego kurczaka wybierz gotowanego. Zamiast frytek w ramach przekąski zjedz jabłko, sałatkę, pieczywo chrupkie. Jedz w miarę regularnie i zdrowo, pamiętając jednocześnie, aby ostatni posilek spożyć ok. 3 godzin przed pójściem spać. Spróbuj ograniczyć rownież kawę. Skoro nie potrafisz bez niej żyć – postaraj się wypijać nie więcej niż 2-3 filiżanki dziennie. Ruszaj się – nie musisz wyciskać siódmych potów w klubie fitness. Zadbaj o to, by każdego dnia znaleźć godzinę na przykład na spacer, lekką przejażdżke rowerową, basen, gimnastykę. Sport poprawia perystaltyke jelit, usprawnia procesy trawienne, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Pożywienie, rozdrobnione w jamie ustnej, trafia do żołądka poprzez przełyk zakończony odźwiernikiem – szczelna, muskularna bramką, która chroni przelyk przed ostrym kwasem i sokami wytwarzanymi w żołądku.
System pokarmowy spełnia istotna funkcję w ustroju. Bez niego brakowałoby pokarmu. Zawartość przewodu pokarmowego ulega stałemu przesuwaniu, w kierunku od jamy ustnej do odbytu. Ważnym mechanizmem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego może być jego skoordynowana i precyzyjna czynność motoryczna – perystaltyka. W wypadku jelit najbardziej charakterystyczny może być ruch robaczkowy (nazwa historyczna), a dużo cześciej nazwany obecnie bardziej prawidłowo – ruchem perystaltycznym. Polega on na tym, że skurcz jelita powstaje jedynie w pewnym jego odcinku, na skutek skurczu mięśni okrężnych i posuwa się naprzód, podobnie jak obserwujemy to także np. u dżdżownic. Prócz owych ruchów istnieja wciąż jeszcze ruchy wahadlowe, powstałe na skutek skurczu mięśni podłużnych. Obecnie uważa się, że to także jesteśmy w stanie ruchy odcinkowe (wahadłowe) odgrywają ważniejszą rolę w przesuwaniu pokarmu niż ruchy perystaltyczne. Skurcze odcinkowe zachodzą z większą częstotliwością w proksymalnych niż w dystalnych częściach jelit co powoduje stopniowe przesuwanie pokarmu.

Reklamy

One thought on “Pamiętaj: SMECTA 1 należy sprawdzić

  1. Jeśli chorujesz na chorobę układu pokarmowego, to także ważna może być dieta. Wrzód żołądka może być to także ubytek w ścianie żołądka. Może być on miejscowym objawem dolegliwości wrzodowej, ktora może być chorobą zwiazana w dużym stopniu z wpływami cywilizacyjnymi. ważnym składnikiem leczenia właściwego może być stosowanie adekwatnej diety. Posiłki powinny być rozdrobnione, o adekwatnej temperaturze, nie drażniące, podawane często, w małych ilościach. Przeciwwskazane są ostre przyprawy, silna kawa i herbata, surowe owoce i jarzyny, a przede wszystkim-bezwzględnie- papierosy i alkohol. Istotnym problemem w leczeniu dolegliwości wrzodowej może być postępowanie zapobiegające nawrotom. Co trzeba wiedzieć o dolegliwościach układu pokarmowego? Coś tam na temat stolca. Zasadniczo kolorystyczna norma dla stolca może być dość szeroka (od umiarkowanie jasnych do ciemnych brązów), a my nie mamy problemów z oceną sytuacji, szczególnie, kiedy kał może być papkowaty (ani za luźny, ani nadto twardy), nie zawiera również widocznych domieszek, a jego kolor odzwierciedla po częsci to, co ostatnio jedliśmy. Gdy jednakże stolec może być wyraźnie odbarwiony, znacznie ciemniejszy niż zwykle, zielonkawy czy może czerwony, włącza sie nam lampka alarmowa. Słusznie. Taka sytuacja zawsze wymaga wyjaśnienia i znalezienia winowajcy, szczególnie, kiedy kłopot utrzymuje się dlużej albo powraca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s