Mówię: APICHROM polecam

Często nie mówi się o APICHROM. I to nie budzi wątpliwości, bo zwykle są sympatyczniejsze tematy. Jednak na tych łamach uczynimy odstępstwo od owej reguły i omówimy ten dla niektórych ciekawy temat.
Układ pokarmowy to układ połączonych funkcjonalnie organów służących do dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości wody i składników energetycznych.
Jedna tabletka zawiera: Błonnik z pyłku kwiatowego 150 mg; Drożdże Saccharomyces cerevisiae 50 mg; Wapń 24.4 mg; Magnez 9 mg; Cynk 0,45 mg; Chrom 100/Ig
System pokarmowy można wypowiedzieć składa się z rozmaitych fragmentów : jelit, wątroby, żoładka, i trzustki, które należycie wypełniają rolę. Marskość wątroby zwane inaczej zwłóknieniem wątroby może być skutkiem innych, przewlekłych dolegliwości związanych z tym narządem. Uszkodzenie wątroby wywołane tym schorzeniem cechuje się wieloma zmianami morfologicznymi. Na początku następuje ubytek w czarnym miąższu, który następnie zostaje zastąpiony tkanką łączną. W konsekwencji czynności wątroby zostają zakłócone (upośledzenie funkcji metabolicznej) i następuje niewydolność tego narzadu. Ludzka watroba zostaje niszczona z powodu działania czynników zakaźnych albo chemicznych. Marskość może być również następstwem przewlekłego stanu zapalnego wątroby. Kiedy zaatakuje prowadzi do zmiany sposobu przepływania krwi w obrebie narządów jamu brzusznej. Skutkiem tego może być powstanie nadciśnienia wrotnego będacego m.in. przyczyną tworzenia się żylaków.
System pokarmowy pełni ważną funkcje w organiźmie czlowieka. Bez niego zabrakloby pokarmu. System pokarmowy to również inaczej system połączonych funkcjonalnie narządów służących zapewnieniu dostarczania organizmowi adekwatnej ilości wody i składników odżywczych. Jak wiadomo najważniejszym zadaniem ukladu pokarmowego zwykłego człowieka może być pobieranie pokarmów i wody, trawienie i przyswajanie składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestrawione, zbędne resztki pokarmowe podlegają usunięciu (defekacja).

Reklamy

3 thoughts on “Mówię: APICHROM polecam

  1. Ani nie polecałbym ani nie krytykuję produktu Apichrom. Nie mam opinii, gdyż do tej pory nie miałam okazji spróbować. Kiedy chorujesz na choroba układu pokarmowego, wówczas ważna może być dieta. Trzustka może być narzadem odgrywającym istotną rolę w procesie trawienia i wchłaniania składników pokarmowych. W jaki sposób należy sie odżywiać w ostrym i przewlekłym zapaleniu trzustki? Początkowo stosuje się głodówkę, ponieważ treść pokarmowa w żołądku stymulowalaby wydzielanie enzymów poprzez chorą trzustkę. Może być to także zjawisko niekorzystne, ktorego staramy się unikać, czasem też poprzez odsysanie sokow żołądkowych (zakłada się specjalną rurkę, tzw. sondę, do żołądka). W postaci lagodnej ostrego zapalenia trzustki (OZT) zwykle zatem już w 3-4 dobie można wprowadzać żywienie drogą doustną. Początkowo są to także płyny (gorzka herbata, napar rumiankowy, wodę) i skutecznia dieta kleikowa, którą stosuje się poprzez 1-3 dni. Zawiera ona oprócz kleików rownież rozmoczone suchary. Następnie można stopniowo rozszerzać dietę o owoce (kompot, przecier z jabłek), a w następnej kolejności chude mleko, twarożek, ziemniaki puree. A co trzeba wiedzieć o chorobach układu pokarmowego? Marskość wątroby może być poważną, doprowadzajaca do zgonu chorobą. Nasza watroba marska może być „mieszanką” ognisk zwlóknienia i martwicy z ogniskami regeneracji przybierającymi formę guzków. Cały narząd zmniejsza się, powierzchnia staje się nierowna, guzkowata, nasza wątroba twardnieje. Poprzez długi czas może nie być w ogole objawów. Później pojawiają się oznaki niewydolności tego organu, wodobrzusze, objawy związane z nadciśnieniem wrotnym (poszerzone żyły na skórze wokół pępka, krwawienia z żylaków przełyku). Na końcu dochodzi do śpiączki i zgonu. Marskość pojawia sie najczęściej na tle przewleklego alkoholizmu albo dlugotrwalego wirusowego zapalenia wątroby. W marskiej wątrobie dużo częściej dochodzi do rozwoju raka tego narzadu.

  2. Moim zdaniem warto by przeczytać komentarze i wywiedzieć się kto ma jaką opinię o produkcie. Zawsze tak właśnie robię, by sobie nieco wyrobić opinie i nie kupować czegoś w ciemno.

  3. Całkiem fascynujące rzeczy w tym miejscu wypisujecie aż się czasem chciałoby posłuchać. Ale ja nie na ten temat. Może słyszeliście o tym, że wystarczy jedynie się należycie wziąć za siebie by dożyć do późnej starości? Można wówczas przeżyć do emerytury. Przysięgam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s