Rzeczywiście SYLIFLEX 100 -można zawsze sprawdzić – prawda? czy nie?

Zatem SYLIFLEX 100 to być może jeden z tych produktów do opisania. Omówmy go więc. Ta szczególna charakterystyka nie powinna być przydługa.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych ze sobą narządów służących zapewnieniu dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości H2O i substancji odżywczych.
  Skład
1 tabletka zawiera: kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30 % flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę i 1,5 % fosforu – 100 mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną 0,5 %, karmeloza sodowa (E 466). Skład otoczki: hypromeloza (E 464), makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), lak indygotyny (E 132), lak żółcieni chinolinowej (E 104).
  Stosowanie
Zazwyczaj stosowana dawka leku, to: 3 razy dziennie po 1 tabletce w chorobach przewleklych, w stanach ostrych: 3 razy dziennie po 2 tabletki, o ile lekarz nie zaleci inaczej.Lek należy przyjmować po jedzeniu.
  Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze do 25°C. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu, nie stosować leku po terminie ważności.
  Zażycie większej dawki
Dotychczas nie zaobserwowano objawów przedawkowania.
  Interakcje
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, także tych, które wydawane są bez recepty.
  Prowadzenie pojazdów
Stosowanie preparatu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn w ruchu.
  Ciąża
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca sie stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.
  Stosowanie u dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca sie stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.
  Działania niepożądane
Jak każdy lek, SYLIFLEXR może powodować dzialania niepożądane. W trakcie stosowania możliwe może być wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Sporadycznie może wystapić łagodne działanie przeczyszczające. U niektórych osób w czasie stosowania leku SYLIFLEXR powinny wystąpić odmienne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
  Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku SYLIFLEX®, skoro występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Zachować szczególna ostrożność stosując SYLIFLEX®: w przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (pojawienie się żóltego odcienia skóry albo zażółcenia białkówki galki ocznej) należy się zgłosić do lekarza. Skoro odmienne objawy nasilą się albo nie ustąpią w okresie 2 tygodni, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zalecić kontynuowanie terapii.
  Wskazania
Preparat stosuje się wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby. Grupa farmakoterapeutyczna (kod ATC): wg działania A 05 BA (leki stosowane w chorobach wątroby).
  Opis
Preparat SYLIFLEX® zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. Zespół flawonolignanów stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych. Kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy wykazuje większą biodostępność niż wolna sylibina i jej izomery.
System pokarmowy można wypowiedzieć sklada się z zróżnicowanych części skladowej : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które należycie wypełniają rolę. Groźne dla zdrowia może być zatrucie salmonellowe, bo zazwyczaj domowe leczenie właściwe nie może być skuteczne i konieczna może być hospitalizacja. Dla niemowląt i małych dzieci zatrucie pokarmowe może być szczególnie niebezpieczne, bo może w ciągu kilku-kilkunastu godzin spowodować odwodnienie, którego objawami są: apatyczne zachowanie malucha, przyśpieszony oddech, zapadnięte oczy nasze i ciemiaczko, suchy jezyk i błony śluzowe jamy ustnej, gęsta ślina i nieelastyczna, marszcząca się w fałdy ludzka skóra na brzuszku. Może być to także dla dziecka stan zagrożenia życia i konieczne może być szybkie leczenie właściwe szpitalne. Skoro objawy zatrucia pokarmowego ustępują i poprawia się samopoczucie, to także można stopniowo rozszerzać diete, zaczynając od sucharków i kleiku, a następnie można podawać gotowane białe mięso, chude wędliny, białe pieczywo. Do czasu całkowitego ustąpienia objawów nie podaje sie pokarmów zawierających blonnik, a zatem owoców, warzyw i jarzyn.
System pokarmowy wypełnia ważną rolę w organiźmie. Bez niego brakowaloby nam pokarmu. Jelito grube stanowi końcową pewna cześć układu pokarmowego, w tym miejscu gromadzą sie tymczasowo nie wchłonięte składniki pokarmowe, przygotowywane do wydalenia. Jelito grube o długości 1,5 – 1,8m dzieli się na trzy odcinki: jelito ślepe, umieszczone w dolnej, prawej części składowej jamy brzusznej, do którego uchodzi jelito cienkie; okrężnicę, najszerszy odcinek, umieszczony także wewnatrz jamy brzusznej, dzielący się na cztery mniejsze odcinki: okrężnicę wstępujaca, poprzeczną, zstępujaca i esowata i odbytnicę, która uchodzi do odbytu.

Reklamy

3 thoughts on “Rzeczywiście SYLIFLEX 100 -można zawsze sprawdzić – prawda? czy nie?

  1. Co należy poczytać o chorobach układu pokarmowego? Z dolegliwości trzustki najpowszechniejsze może być jej zapalenie: ostre i przewlekłe. Ostre zapalenie trzustki może być poważną, zagrażającą życiu chorobą. Cały czas nie wiemy, co dokładnie wywoluje tę chorobe. Znany może być jej związek z kamicą drog żółciowych i nadużywaniem alkoholu. Istotą ostrego zapalenia trzustki może być aktywacja niebezpiecznych, wydzielanych poprzez ów narząd enzymów, które trawią i niszczą samą trzustkę. Skoro cierpiny na chorobę układu pokarmowego, to także istotna może być dieta. Ostre zapalenie jelit spowodowane może być zjedzeniem pokarmu nieświeżego albo zakażonego bakteriami. Ostre zapalenie objawia się bolesnością calego brzucha, biegunką, wymiotami, niekiedy również podwyższona temperaturą ciała. W biegunkach ostrych wskazana może być wlaściwa dieta pektynowa, składająca sie z papek marchwiowych albo jabłkowych, bogatych w potas. W następnej kolejności dodaje się bardzo dobrze osolone kleiki, rozgotowane kasze, sok z czarnych jagód, kisiele i galaretki owocowe i suchary. Skoro poprawa utrzymuje się należy rozszerzyć dietę o gotowaną rozdrobnioną cielecine, gotowane ryby, chudą szynkę i ziemniaki purre.

  2. Czytałam gdzieś tam na jakiejś blogostrefie, że najsensowniejszą metodą leczenia wszystkiego jest jada konna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s