Czy czytaliście o – SMECTA? – poczytajcie jakie bywają opinie

Zwykle nie mówi się o SMECTA. I to nie musi dziwić, bo muszą być sympatyczniejsze tematy. Ale w tym miejscu uczynimy wyjątek od tej zasady i omówimy ów temat.
Układ pokarmowy to tzw. układ połączonych funkcjonalnie narządów służących zapewnieniu przekazywania właściwej ilości tlenku wodoru i składników pokarmowych.
Specyfik stosowany może być w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i doroslych, przewlekłych stanów biegunkowych u dorosłych.
Smecta znalazła również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszacych chorobom przewodu pokarmowego
System pokarmowy można rzec składa sie z rozmaitych fragmentów : jelit, wątroby, żoładka, i trzustki, które należycie wypełniają swoją role. Stluszczenie watroby może być to również nadmierne odkladanie się złogów tłuszczu w komórkach wątroby. Zazwyczaj nie może być ono znaczne i latwo ów proces odwrócić. Dolegliwość na ogół przebiega nie dając żadnych objawów. W niektórych przypadkach występują jednakże postacie ostre, ciężkie, które wywołuja objawy chorobowe. Niekiedy stluszczenie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby. W leczeniu główne może być usuniecie przyczyny wywołującej chorobe, czyli m.in. zaprzestanie spożywania alkoholu, uregulowanie cukrzycy, prawidłowe odżywianie się, odpowiednie leczenie właściwe innych przewlekłych chorób.
System pokarmowy pełni istotna rolę w organiźmie czlowieka. Bez niego zabrakłoby nam energii. Gardlo to również wspólny odcinek dróg oddechowych i pokarmowych, stanowiący przedłużenie jamy ustnej i jamy nosowej, przechodzący dalej w przełyk i krtań. Gardło zbudowane może być z mięśni poprzecznie prążkowanych pokrytych od zewnątrz tkanką łączną, a od wewnątrz błoną śluzową. Gardło ciągnie się od podstawy czaszki, aż do miejsca przejścia w przelyk, to również może być do wysokości szóstego kregu szyjnego. Mięśnie gardla tworzą ścianę tylną i ściany boczne. Na ścianach bocznych znajduja sie ujścia trąbek słuchowych, otoczone wałami trabkowymi i skupiskiem tkanki chłonnej tworzącymi migdałki trąbkowe. W miejscu przejścia sklepienia gardla w ścianę tylną może być skupisko tkanki limfatycznej, migdalek gardłowy – trzeci migdał. W ścianie przedniej gardła, idąc od góry, widoczne są nozdrza tylne, łaczace jame nosową z gardłem, poniżej znajduje sie cieśń gardzieli, poprzez którą jama ustna komunikuje się z jamą gardłową. Najniżej znajduje się wejście do krtani.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s