Piszemy: SMECTA 1 pomoże

Najczęściej rzadko mówi się na temat SMECTA 1 i w naszej opinii powinno się to zmienić. Pod spodem kilka najistotniejszych danych na ten temat, mamy opinię, że staną się pomocne.
Układ pokarmowy to układ połączonych funkcjonalnie narządów służących zapewnieniu dostarczania właściwej ilości wody i składników odżywczych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na początku leczenia wlaściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosolu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku specyfik podaje sie doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobór płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych leków ze względu na możliwe zaburzenia ich wchłaniania. Konieczne może być zachowanie odstępu 1,5-godzinnego przed i po przyjęciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekła biegunka, szczególnie u dzieci i doroslych. Leczenie wlaściwe objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
  Działanie
SMECTA to rownież specyfik o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, działa ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od działania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
System pokarmowy można rzec składa się z przeróżnych fragmentów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które odpowiednio spełniają swoją rolę. Ażeby uniknąć zatruć pokarmowych, zwlaszcza zbiorowych, producenci i sprzedawcy żywności muszą przestrzegać zasad higieny w czasie transportu, obróbki i przechowywania produktów spożywczych. Oprócz tego muszą oni okresowo kontrolować swój stan zdrowia. Pierwszymi objawami zatrucia pokarmowego gronkowcowego są zwykle kurczowe bóle brzucha, nudności i gwałtowne wymioty, które zaczynają się w krótkim czasie (2-3 godziny) od posilku. Dołącza się także gorączka do 38°C, natomiast biegunka zaczyna się poźniej i trwa krótko. Zatrucie salmonellowe zaczyna się dopiero po 8-12 godzinach albo poźniej od jedzenia. Od poczatku choremu dokuczają bóle brzucha i mocna biegunka, natomiast nudności i wymioty występują rzadko. Stolce oddawane są często (do 15 razy na dobę), czasem z domieszką śluzu i krwi. Gorączka może być wysoka 38-40°C.
System pokarmowy wypelnia istotna rolę w organiźmie czlowieka. Bez niego brakowałoby nam energii. Gardło to także wspólny odcinek dróg oddechowych i pokarmowych, stanowiący przedlużenie jamy ustnej i jamy nosowej, przechodzący dalej w przelyk i krtań. Gardło zbudowane może być z mięśni poprzecznie prążkowanych pokrytych od zewnątrz tkanką łączną, a od wewnątrz błoną śluzową. Gardło ciagnie się od podstawy czaszki, aż do miejsca przejścia w przelyk, to także może być do wysokości szóstego kręgu szyjnego. Mięśnie gardła tworza ściane tylna i ściany boczne. Na ścianach bocznych znajdują się ujścia trąbek słuchowych, otoczone wałami trabkowymi i skupiskiem tkanki chlonnej tworzącymi migdałki trabkowe. W miejscu przejścia sklepienia gardla w ścianę tylną może być skupisko tkanki limfatycznej, migdałek gardlowy – trzeci migdał. W ścianie przedniej gardła, idąc od góry, widoczne są nozdrza tylne, łączące jamę nosową z gardłem, poniżej znajduje sie cieśń gardzieli, poprzez którą jama ustna komunikuje się z jamą gardłową. Najniżej znajduje się wejście do krtani.

Reklamy

One thought on “Piszemy: SMECTA 1 pomoże

  1. Jeśli chorujesz na chorobę układu pokarmowego, to również ważna może być dieta. Zespół jelita drażliwego polega na pojawianiu się u pacjenta bólów brzucha, wzdęć, biegunki na zmiane z zaparciami bez uchwytnej przyczyny. Jakie są zalecenia dietetyczne w tej chorobie? Czy może wlaściwa dieta rzeczywiście pomoże złagodzić objawy? W zależności od typu zespolu jelita drażliwego, z jakim mamy do czynienia, można zastosować wypróbowana dietę. U osob z postacią zaparciowa bardzo dobrze działa właściwa dieta z dużą zawartościa błonnika. Przede wszystkim poleca się im spożywanie owsa i jęczmienia i owocow: moreli, wiśni, śliwek, bananów i grejpfrutow. W postaci biegunkowej wskazana może być właściwa dieta ubogoresztkowa.Ponadto, posiłki powinny być regularnie przyjmowane i skladać sie z niewielkich porcji. I co warto wiedzieć o dolegliwościach układu pokarmowego? Rak trzustki może być podstępną chorobą. W momencie rozpoznania dolegliwość może być zwykle nieoperacyjna. Najlepiej wykorzystać w diagnostyce wszystkie możliwe nowoczesne metody: ultrasonografię, tomografię komputerową, metody endoskopowe i rentgenowskie (tzw. wsteczna endoskopowa cholangiopankreatografia – EWCP), biopsję i oznaczanie tzw. markerów nowotworowych (np. CA 19-9). Dopiero łączne użycie owych wszystkich metod zapewnia znaczny odsetek prawidłowych rozpoznań. Nierzadko kończy się jednakże na tzw. próbnej laparotomii, czyli chirurgicznym otwarciu jamy brzusznej, by przekonać się na własne oczy, co złego dzieje sie z trzustką, i pobraniu przy tej okazji materialu do badań mikroskopowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s