Piszę: POLFARMEX LACTULOSUM ułatwi życie

Zwykle nie pisze się o POLFARMEX LACTULOSUM. I to nie jest dziwne, bo muszą być sympatyczniejsze tematy. Jednak w tym miejscu uczynimy odstępstwo od owej reguły i opiszemy ten chyba interesujący temat.
Układ pokarmowy to system połączonych funkcjonalnie organów służących zapewnieniu przekazywania ustrojowi właściwej ilości tlenku wodoru i substancji odżywczych.
  Skład
15 ml syropu zawiera 7,5 g laktulozy (Lactulosum) i substancje pomocnicze.Substancje pomocnicze:

kwas cytrynowy jednowodny,

aromat mangora płynny,

woda oczyszczona.

  Dawkowanie

przeczyszczająco:doustnie, zazwyczaj 30-45 ml (2-3 łyżki stołowe) przed śniadaniem albo po 15 ml (1 lyżka) 3 razy na dobę przed posilkami. Po uzyskaniu efektu – 15 ml syropu na czczo. w niewydolności wątroby:doustnie, 100-180 ml na dobe w 4-6 dawkach.

dzieciprzeczyszczająco: poczatkowo, niemowlęta – 2,5 ml, dzieci do lat 3–5 ml, powyżej 3 lat – 15 ml na dobę. Nastepnie dawkę leku można stopniowo zwiększać co 3 dni, aż do uzyskania prawidłowych wyprożnień. Jeśli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej poprzez dziecko.Zaleca się podawanie syropu z laktuloza po rozcieńczeniu wodą albo sokiem owocowym.

  Obsługa pojazdów
Lek nie wplywa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
  Ciąża
Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.
  Interakcje
Ponieważ laktuloza obniża pH w okrężnicy, leki, których uwalnianie zależne może być od pH powinny być inaktywowane.
  Środki ostrożności
W przypadku długotrwałego stosowania zalecana jest, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, okresowa kontrola steżenia elektrolitow w osoczu (potas, chlorki).
  Przedawkowanie
Brak danych dotyczących przedawkowania leku.
  Działania niepożądane
W początkowym okresie stosowania powinny wystąpić bóle brzucha. Niekiedy po zastosowaniu dużych dawek obserwuje się nudności, biegunkę, wzdęcia.
  Przeciwwskazania

nadwrażliwość na substancję czynna i (lub) którykolwiek składnik preparatu,

niedrożność jelit,

galaktozemia.

  Wskazania

Lactulosum syrop wskazany może być w przypadku:

przewlekłego zaparcia,

ostrej niewydolności wątroby ze stanami przedśpiączkowymi i śpiączka,

przewlekłej niewydolności wątroby przebiegającej z podwyższeniem stężenia amoniaku we krwi.

System pokarmowy sklada się z przeróżnych cześci składowej : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, ktore odpowiednio spełniają rolę. Ból brzucha – wystepuje praktycznie w każdej postaci niedrożności jelit. Zwykle w ciągu pierwszych kilkunastu godzin trwania dolegliwości może być trudny do jednoznacznego umiejscowienia i ma charakter kolkowy, gdy to również dolegliwości stopniowo narastają w ciągu kilku minut, by po osiągnięciu maksymalnego nasilenia ustąpić blisko calkowicie, aż do następnego ataku. Po tym okresie ból staje się staly, zwykle obejmuje całą jame brzuszną, a w miare rozwoju niedrożności i wystąpienia zapalenia otrzewnej dołącza sie do niego charakterystyczne napięcie brzucha (brzuch deskowaty). W przypadku niedrożności powstałej w wyniku skręcenia jelita ból od poczatku ma charakter stały i może być silny. Bólom towarzyszy stawianie się jelit i przelewanie treści jelitowej, nieraz głośne. Słuchawką wysłuchuje się dość rzadkie, wysokie i wyraźne tony perystaltyczne.
System pokarmowy wypełnia ważną rolę w ustroju człowieka. Bez niego zabrakłoby nam pokarmu. Dwunastnica leży na wysokości pierwszego kregu lędźwiowego, ma długości 25 do 30 cm. Kształt jej może być podobny do litery C. Do gornego odcinka dwunastnicy wpada przewod żółciowy i trzustkowy. Jelito czcze i kręte leżą wewnątrz i są zawieszone na krezce, poprzez która dążą nerwy i naczynia. Wspólną cechą w budowie jelita cienkiego może być błona surowicza, umięśnienie (podlużne i okrężne), podśluzowa i śluzowa. Błona śluzowa ma dużo fałdów i kosmkow, poprzez co powierzchnia jej ogromnie sie zwiększa. Czasem zdarza się, że występowanie narządów wewnętrznych, a zatem i ukladu trawiennego, może być odwrotne, tak zatem nasza wątroba będzie po stronie lewej, śledziona po prawej, wyrostek robaczkowy po lewej itd. – nazywamy to również situs viscerum inversus.

Reklamy

2 thoughts on “Piszę: POLFARMEX LACTULOSUM ułatwi życie

  1. Kiedy chorujesz na choroba układu pokarmowego, wówczas istotna może być dieta. Dlaczego należy walczyć z zaparciami? Przy prawidlowej funkcji jelita spożyty pokarm po okolo 36 godzinach w połowie wydalany może być z organizmu. Przy zaparciach pokarm może zalegać w jelitach także do 13 dni. Walkę z zaparciami powinno się zawsze rozpoczynać od zmiany stylu życia i diety – na bogatoresztkową. Zaleca się spożywanie 25-30, a także do 40 gramów błonnika pokarmowego dziennie. Błonnik pokarmowy zaliczany może być do substancji balastowych, czyli nie wchłania się z przewodu pokarmowego, chłonie wodę, pecznieje, zwiększa objętość mas kalowych, reguluje ruchy robaczkowe jelit, sprzyja wypróżnieniu.

  2. A co należy poczytać o dolegliwościach ukladu pokarmowego? Rak trzustki może być podstępną chorobą. W momencie rozpoznania dolegliwość może być zwykle nieoperacyjna. Najlepiej wykorzystać w diagnostyce wszystkie możliwe nowoczesne metody: ultrasonografię, tomografię komputerową, metody endoskopowe i rentgenowskie (tzw. wsteczna endoskopowa cholangiopankreatografia – EWCP), biopsje i oznaczanie tzw. markerów nowotworowych (np. CA 19-9). Dopiero łączne użycie owych wszystkich metod zapewnia znaczny odsetek prawidlowych rozpoznań. Nierzadko kończy sie nie mniej jednak na tzw. próbnej laparotomii, czyli chirurgicznym otwarciu jamy brzusznej, by przekonać się na własne oczy, co złego dzieje się z trzustką, i pobraniu przy tej okazji materiału do badań mikroskopowych. Jeśli chorujemy na choroba układu pokarmowego, to także istotna może być dieta. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to także dolegliwość zapalna o nieznanej przyczynie, ktora charakteryzuje się występowaniem krwawych biegunek. Podstawa leczenia właściwego tej jednostki chorobowej może być farmakoterapia. Co należy jeść, by zlagodzić objawy choroby? Chorym na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, u których objawy chorobowe ustąpią bądź ulegną zlagodzeniu, zaleca się stosowanie diety łatwostrawnej z ograniczeniem tłuszczów i blonnika pokarmowego (ze wzgledu na upośledzone trawienie i wchłanianie tłuszczów). Mleko należy podawać głównie w formie jogurtów, kefirów, chudych serow twarogowych, bo w większości przypadków może być ono źle tolerowane poprzez chorych (powoduje biegunki, kurczenie i przelewanie w jelitach).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s