Oczywiście SMECTA 1 – nie ma kontrowersji wokół tego produktu

Często nie pisze się o SMECTA 1. I to nie musi dziwić, bo zwykle są bardziej interesujące tematy. Ale w tym miejscu uczynimy odstępstwo od owej reguły i opiszemy ów produkt.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych funkcjonalnie narządów służących zapewnieniu przekazywania ustrojowi właściwej ilości tlenku wodoru i substancji odżywczych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na początku leczenia właściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosolu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przelyku specyfik podaje sie doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobor płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych lekow ze wzgledu na możliwe zaburzenia ich wchłaniania. Konieczne może być zachowanie odstępu 1,5-godzinnego przed i po przyjęciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekła biegunka, szczególnie u dzieci i dorosłych. Leczenie właściwe objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
  Dzialanie
SMECTA to również specyfik o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, działa ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od działania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
System pokarmowy składa sie z zróżnicowanych części składowej : jelit, watroby, żołądka, i trzustki, które wszystkie spełniają role. Refluks żołądkowo-przełykowy to rownież zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. Treść żołądka ma kwaśny charakter, uszkadza błonę śluzową przełyku i w konsekwencji powoduje tzw. refluksowe zapalenie przelyku.Podstawowym objawem tego schorzenia może być pieczenie, ból zamostkowy, może występować ulewanie treści żołądkowej albo zwracanie pokarmów, odbijanie, uczucie zgagi. Nieleczenie dolegliwości grozi powikłaniami, bo przełyk nie może być przygotowany do obecności treści żołądkowych, czyli kwasu, enzymów, żólci, nie ma również bariery ochronnej, i dlatego po długotrwałym narażeniu na cofające się treści żołądkowe dochodzi do jego uszkodzenia w postaci nadżerek, owrzodzeń, może dochodzić do krwawień z przełyku, a także powstawania nowotworów. Jak widać, nieleczona dolegliwość nie jedynie zmniejsza komfort życia, ale też może mieć poważne konsekwencje.
System pokarmowy wypełnia ważna rolę w organiźmie. Bez niego zabrakłoby pokarmu. Dwunastnica leży na wysokości pierwszego kręgu lędźwiowego, ma długości 25 do 30 cm. Kształt jej może być podobny do litery C. Do górnego odcinka dwunastnicy wpada przewod żółciowy i trzustkowy. Jelito czcze i kręte leżą wewnątrz i są zawieszone na krezce, poprzez którą daża nerwy i naczynia. Wspólną cechą w budowie jelita cienkiego może być błona surowicza, umięśnienie (podłużne i okreżne), podśluzowa i śluzowa. Błona śluzowa ma dużo faldów i kosmków, poprzez co powierzchnia jej ogromnie się zwiększa. Czasem zdarza sie, że występowanie narzadów wewnętrznych, a zatem i układu trawiennego, może być odwrotne, tak zatem ludzka watroba będzie po stronie lewej, śledziona po prawej, wyrostek robaczkowy po lewej itd. – nazywamy to także situs viscerum inversus.

Reklamy

One thought on “Oczywiście SMECTA 1 – nie ma kontrowersji wokół tego produktu

  1. Dolegliwości istnieje naprawdę wiele. Na przykład:Aerofagia – nawykowe połykanie powietrza, czego skutkiem może być głośne i częste odbijanie i wzdecie brzucha. Aerofagia wiaże się z niestrawnością, wrzodem kamiennym i kamicą żółciową. Aerofagia objawia się wzdęciami, brakiem apetytu, ogólnym rozdrażnieniem i bolami brzucha.. Kiedy ktoś ma chorobę układu pokarmowego, to rownież istotna może być dieta. Dzięki odkryciu, że bakteria Helicobacter pylori może być odpowiedzialna za powstanie dolegliwości wrzodowej żołądka, znaczna pewna cześć pacjentów może liczyć na skuteczne leczenie. Podczas leczenia właściwego nie należy jednakże zapominać o prawidłowym odżywianiu. Jakie są zasady diety w chorobie wrzodowej żołądka? Twoja skutecznia dieta powinna być przede wszystkim pełnowartościowa, jedz codziennie produkty ze wszystkich grup; produkty zbożowe, chude mleko i przetwory mleczne, chude mięsa i ryby, warzywa i owoce. Zadbaj o to również by wszystkie te produkty były świeże. Unikaj potraw ciężkostrawnych, z dużą ilością tłuszczu, smażonych – potrawy te bardzo długo zalegaja w żoładku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s