Spektakularnie TANINAL 0,5 to fascynujący produkt z grupy żołądek może warto spróbować?

Często nie mówi się o TANINAL 0,5. I to nie budzi wątpliwości, bo bywają bardziej interesujące informacje. Jednakże w tym miejscu uczynimy wyjątek od tej zasady i opiszemy ten dla niektórych ciekawy temat.
Układ pokarmowy to układ połączonych ze sobą narządów służących do przekazywania organizmowi właściwej ilości wody i składników pokarmowych.
  Skład
1 tabletka zawiera:
  Dawkowanie

Doustnie, dorośli – 3 razy na dobę 1 do 2 tabletek. dzieci powyżej 4 roku życia – 2 do 3 razy na dobę 1 do 1 tabletki.
Preparat należy przyjmować pomiędzy posiłkami do ustapienia objawów.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki TANINALU® i pogorszenia samopoczucia (nudności, wymioty), należy niezwlocznie zwrócić się do lekarza albo farmaceuty.
W przypadku pominięcia dawki TANINALU®:kontynuować leczenie. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Po przerwaniu leczenia właściwego TANINALEM® może wystąpić:
Przerwanie leczenia właściwego TANINALEM® może spowodować nasilenie objawów chorobowych. Okres trwania kuracji zależy od rodzaju i obrazu klinicznego choroby. Jeśli objawy nie ustępują po 2-3 dniach u dorosłych, a po 1 dniu u dzieci albo w trakcie leczenia właściwego dochodzi do pogorszenia stanu, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

  Przechowywanie
Lek należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po uplywie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
  Działania niepożądane
Nie stwierdzono wystepowania działań niepożądanych podczas stosowania leku TANINAL®, rzadko powinny nie mniej jednak wystąpić objawy podrażnienia żołądka (nudności, wymioty). W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.
  Prowadzenie pojazdow i obsluga maszyn
TANINAL® nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obslugiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
  Ciąża albo karmienie piersią
Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciaży i karmienia piersia. Przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.
  Stosowanie leku u dzieci
Nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.
  Przeciwwskazania

nadwrażliwości na ktorykolwiek ze składników produktu,
równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem TANINALU® i innych leków powinny upłynąć co najmniej 2 godziny, bo TANINAL® może hamować wchłanianie innych leków.

  Wskazania
TANINAL® stosuje się tradycyjnie w biegunkach i w przypadku zatruć pokarmowych.
  Opis
TANINAL® może być to również produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. TANINAL® zawiera połączenie garbnikow – kwasu taninowego (taniny) z bialkiem – albuminą. Dzięki takiemu połączeniu, specyfik nie wywiera silnego działania drażniącego na błonę śluzowa żołądka. Preparat uwalnia garbniki w jelicie cienkim pod wpływem dzialania enzymu trawiennego pankreatyny. Uwolniona tanina wykazuje działanie ściągające i bakteriostatyczne, działa również przeciwbiegunkowo, tworząc trudnorozpuszczalne kompleksy z toksynami bakteryjnymi. Ponadto hamuje drobne krwawienia przy uszkodzeniach naczyń włosowatych śluzówki jelit.
System pokarmowy składa się z przeróżnych części składowej : jelit, watroby, żołądka, i trzustki, które należycie spełniaja swoją rolę. Ażeby uniknąć zatruć pokarmowych, zwłaszcza zbiorowych, producenci i sprzedawcy żywności muszą przestrzegać zasad higieny w czasie transportu, obrobki i przechowywania produktow spożywczych. Oprocz tego muszą oni okresowo kontrolować swój stan zdrowia. Pierwszymi objawami zatrucia pokarmowego gronkowcowego są zwykle kurczowe bole brzucha, nudności i gwałtowne wymioty, które zaczynają się w krótkim czasie (2-3 godziny) od posiłku. Dołącza się także gorączka do 38°C, natomiast biegunka zaczyna się później i trwa krótko. Zatrucie salmonellowe zaczyna się dopiero po 8-12 godzinach albo później od jedzenia. Od początku choremu dokuczają bóle brzucha i mocna biegunka, natomiast nudności i wymioty występują rzadko. Stolce oddawane są często (do 15 razy na dobe), czasem z domieszką śluzu i krwi. Goraczka może być wysoka 38-40°C.
System pokarmowy pełni istotna funkcję w ustroju. Bez niego zabrakłoby energii. Wiadomo, że system pokarmowy spełnia ważne zadanie, tj. przekształca pokarm spożywany poprzez człowieka, dostarczając organizmowi energii i skladników odżywczych, których potrzebuje on do spełnienia różnorodnych funkcji życiowych. Najważniejszą jego rolą może być trawienie i wchłanianie pokarmu. W anatomii zwykłego człowieka jama ustna (cavum oris) może być początkowym odcinkiem przewodu pokarmowego. W niej następuje wstępna, mechaniczna obróbka pokarmu i przygotowanie jego do dalszego trawienia. Pokarm zostaje rozdrabniany, miażdżony i mieszany ze śliną, która zawiera enzym trawienny amylazę ślinowa (ptialine).

Reklamy

One thought on “Spektakularnie TANINAL 0,5 to fascynujący produkt z grupy żołądek może warto spróbować?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s