Czy czytaliście o – GASTOPKAPS? – posłuchajcie jakie mogą być opinie

Powiedzmy, że GASTOPKAPS to chyba jeden z produktów które koniecznie trzeba omówić. Opiszmy go zatem. Ta szczególna charakterystyka nie będzie długa.
Układ pokarmowy to tzw. układ połączonych funkcjonalnie narządów służących zapewnieniu przekazywania organizmowi właściwej ilości tlenku wodoru i substancji energetycznych.
Wskazaniem do stosowania Gastopkaps może być łagodzenie objawów związanych
z nagromadzeniem i uwięzieniem gazu w jelitach takich, jak: wzdęcia,
uczucie pełności po jedzeniu, kolka jelitowa, bóle brzucha, slaba
czynność jelit po zabiegach chirurgicznych
System pokarmowy składa sie z przeróżnych fragmentów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które odpowiednio spełniają rolę. Stłuszczenie wątroby może być to również nadmierne odkladanie się złogów tłuszczu w komórkach wątroby. Zazwyczaj nie może być ono znaczne i łatwo ów proces odwrocić. Dolegliwość na ogół przebiega nie dając żadnych objawów. W niektórych przypadkach występują jednakże postacie ostre, ciężkie, które wywołuja objawy chorobowe. Niekiedy stłuszczenie może doprowadzić do trwalego uszkodzenia wątroby. W leczeniu główne może być usunięcie przyczyny wywołującej chorobę, czyli m.in. zaprzestanie spożywania alkoholu, uregulowanie cukrzycy, prawidlowe odżywianie się, odpowiednie leczenie właściwe innych przewlekłych chorób.
System pokarmowy spełnia istotną rolę w organiźmie czlowieka. Bez niego zabrakłoby energii. Zawartość przewodu pokarmowego ulega stalemu przesuwaniu, w kierunku od jamy ustnej do odbytu. Ważnym mechanizmem warunkującym prawidlowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego może być jego skoordynowana i precyzyjna czynność motoryczna – perystaltyka. W wypadku jelit najbardziej charakterystyczny może być ruch robaczkowy (nazwa historyczna), a dużo częściej nazwany obecnie bardziej prawidłowo – ruchem perystaltycznym. Polega on na tym, że skurcz jelita powstaje jedynie w pewnym jego odcinku, na skutek skurczu mięśni okrężnych i posuwa się naprzód, podobnie jak obserwujemy to również np. u dżdżownic. Prócz owych ruchów istnieją wciąż jeszcze ruchy wahadłowe, powstałe na skutek skurczu mięśni podłużnych. Obecnie uważa się, że to również jesteśmy w stanie ruchy odcinkowe (wahadłowe) odgrywają ważniejszą rolę w przesuwaniu pokarmu niż ruchy perystaltyczne. Skurcze odcinkowe zachodzą z większa częstotliwościa w proksymalnych niż w dystalnych częściach jelit co powoduje stopniowe przesuwanie pokarmu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s