Oczywiście SMECTA 1 o tym można wiedzieć

Powiedzmy, że SMECTA 1 jest jednym z tych produktów nie reklamowanych ostatnio. Czynimy zatem wszystko, by opisać go na tej stronie. Ta charakterystyka nie będzie zbyt długa.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych ze sobą narządów mających na celu czynności dostarczania organizmowi właściwej ilości H2O i składników energetycznych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na poczatku leczenia właściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosolu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku specyfik podaje sie doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobór płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych leków ze wzgledu na możliwe zaburzenia ich wchłaniania. Konieczne może być zachowanie odstępu 1,5-godzinnego przed i po przyjęciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekla biegunka, szczególnie u dzieci i doroslych. Leczenie właściwe objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
  Działanie
SMECTA to rownież specyfik o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, dziala ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od dzialania kwasu solnego i innych substancji drażniacych.
System pokarmowy można wypowiedzieć składa się z zróżnicowanych cześci składowej : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które bardzo dobrze wypełniają rolę. Zatrzymanie gazów i stolca, chociaż wymieniane pośród charakterystycznych objawów niedrożności jelit, nie zawsze może być stwierdzane. W przypadku przeszkody zlokalizowanej w końcowym odcinku jelita grubego zatrzymanie gazów i stolca pojawia się stosunkowo wcześnie. Jeśli nie mniej jednak zamknieta może być początkowa pewna część jelita grubego albo jelito cienkie, zawartość jelita poniżej przeszkody może być wydalana pod postacią gazow i stolca wciąż jeszcze poprzez dużo godzin. Tak zatem oddawanie poprzez chorego gazów albo stolca nie wyklucza niedrożności jelit.
System pokarmowy pelni ważną rolę w ustroju człowieka. Bez niego zabrakłoby nam pokarmu. Przełykanie może być złożonym mechanizmem. Pierwsza jego faza może być świadoma i dobrowolna: podczas przeżuwania pożywienia język popycha kęs pokarmu do podniebienia i dalej w kierunku gardła. Następnie zachodza po sobie różne automatyczne czynności: ścianki gardła zwężają się i popychają pokarm do przełyku, podczas kiedy podniebienie miękkie unosi się, blokując dojście do jamy nosowej, nagłośnia – chrząstka działająca jak zatyczka zamyka dojście do krtani, zapobiegajac przypadkowemu przedostaniu się pożywienia do dróg oddechowych. W przełyku fale skurczów ścianek sprawiaja, że pokarm przedostaje sie w dół, aż w końcu trafia do żołądka. Ma on kształt dlugiej (długość przełyku to również ok. 25 cm czasami także 30 cm), wąskiej cewki, ktora ciągnie się od krtani gardła do wpustu żołądka na wysokości 10 i 11 kręgu piersiowego. Łączy on krtań gardła z wpustem żołądka, jego średnica może być zmienna, ponieważ ma on zdolność rozciągania się.

Reklamy

2 thoughts on “Oczywiście SMECTA 1 o tym można wiedzieć

  1. Nie mam chęci pisać o czymś co się nazywa Smecta. Chcę napisać parę słów o czym innym. Jeśli ktoś ma choroba układu pokarmowego, to także ważna może być dieta. Zespół jelita drażliwego polega na pojawianiu sie u pacjenta bolow brzucha, wzdęć, biegunki na zmianę z zaparciami bez uchwytnej przyczyny. Jakie są zalecenia dietetyczne w tej chorobie? Czy może wlaściwa dieta rzeczywiście pomoże złagodzić objawy? W zależności od typu zespołu jelita drażliwego, z jakim mamy do czynienia, można zastosować wypróbowana dietę. U osób z postacią zaparciową bardzo dobrze dziala właściwa dieta z duża zawartością błonnika. Przede wszystkim poleca się im spożywanie owsa i jęczmienia i owoców: moreli, wiśni, śliwek, bananów i grejpfrutów. W postaci biegunkowej wskazana może być właściwa dieta ubogoresztkowa.Ponadto, posiłki powinny być regularnie przyjmowane i składać się z niewielkich porcji.

  2. Dolegliwości istnieje naprawdę sporo. Na przykład:Biegunka – Schorzenie polegające na znacznym zwiększeniu liczby wypróżnień w ciagu doby, albo zmianą konsystencji stolca na płynną albo półpłynna. Biegunką określa się także stan, kiedy także jednorazowo w stolcu pojawia się treść patologiczna, taka jak śluz, ropa albo krew. Biegunce towarzyszy wzmożona perystaltyka jelit i często kurczowe bole brzucha. Stan chorobowy trwający do 10 dni określany może być jako biegunka ostra, natomiast utrzymywanie się objawow chorobowych ponad 10 dni nosi nazwę biegunki przewleklej.. Bo na wątrobę, na trzustkę, na to wszystko można znaleźć lekarstwo. Ważna może być również dieta. Właściwa dieta na wątrobę. W menu powinny sie również znaleźć tłuszcze. Poprawiaja one smak potraw, sa również źródlem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E i K). U osób, które nie mają żóltaczki bardzo dobrze tolerowane są: masło, śmietanka i oleje 2-3 łyżki dziennie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s