Mówię: SMECTA 1 ulepszy to i owo

Czyli SMECTA 1 to chyba jeden z produktów o którym nie było ostatnio zbyt głośno. Omówmy go w tym momencie. Ta nasza charakterystyka nie jest długa.
Układ pokarmowy to tzw. układ połączonych ze sobą organów służących zapewnieniu dostarczania organizmowi właściwej ilości tlenku wodoru i składników pokarmowych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na początku leczenia właściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosołu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku specyfik podaje sie doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobór płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych leków ze wzgledu na możliwe zaburzenia ich wchłaniania. Konieczne może być zachowanie odstępu 1,5-godzinnego przed i po przyjeciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekla biegunka, szczególnie u dzieci i dorosłych. Leczenie właściwe objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
  Działanie
SMECTA to również specyfik o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, dziala ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od działania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
System pokarmowy można rzec składa sie z rożnorodnych części skladowej : jelit, watroby, żołądka, i trzustki, które należycie odgrywają swoją rolę. Nabawienie sie dolegliwości wrzodowej może doprowadzić na stół chirurgiczny, a zaniedbanie schorzenia – okazać się śmiertelnym błedem. Wrzody jesteśmy w stanie usunąć, ale sama dolegliwość wrzodowa bedzie nam towarzyszyć do końca życia. Wrzody powinny sie pojawiać i znikać. Chorobę wrzodową można porównać do kwiatka stojacego na oknie, ktory zawsze może być zielony, ale czasem zakwita – to także zakwitanie to także może być zaostrzenie dolegliwości wrzodowej. Kwiatek może zwiędnać, ale cały czas żyje – podobnie jak choroba, która cały czas sie utrzymuje. Wystarcza odpowiednie warunki, np. niezaprzestanie palenia papierosów czy może również nagminne spożywanie ciężkostrawnych produktów, stres, by dolegliwość odnowiła się.
System pokarmowy wypełnia ważną rolę w organiźmie. Bez niego zabrakłoby nam energii. Dwunastnica leży na wysokości pierwszego kręgu lędźwiowego, ma długości 25 do 30 cm. Kształt jej może być podobny do litery C. Do gornego odcinka dwunastnicy wpada przewód żółciowy i trzustkowy. Jelito czcze i kręte leżą wewnątrz i są zawieszone na krezce, poprzez którą daża nerwy i naczynia. Wspólną cecha w budowie jelita cienkiego może być błona surowicza, umieśnienie (podłużne i okrężne), podśluzowa i śluzowa. Błona śluzowa ma dużo fałdów i kosmków, poprzez co powierzchnia jej ogromnie sie zwiększa. Czasem zdarza sie, że występowanie narządów wewnetrznych, a zatem i układu trawiennego, może być odwrotne, tak zatem ludzka wątroba będzie po stronie lewej, śledziona po prawej, wyrostek robaczkowy po lewej itd. – nazywamy to także situs viscerum inversus.

Reklamy

4 thoughts on “Mówię: SMECTA 1 ulepszy to i owo

  1. Ani nie zachwalam ani nie krytykował bym produktu Smecta. Nie mam opinii, gdyż jeszcze nie miałam okazji spróbować. A co należy wiedzieć o dolegliwościach układu pokarmowego? Rak trzustki może być podstępną chorobą. W momencie rozpoznania dolegliwość może być zwykle nieoperacyjna. Najlepiej wykorzystać w diagnostyce wszystkie możliwe nowoczesne metody: ultrasonografię, tomografię komputerową, metody endoskopowe i rentgenowskie (tzw. wsteczna endoskopowa cholangiopankreatografia – EWCP), biopsję i oznaczanie tzw. markerow nowotworowych (np. CA 19-9). Dopiero łączne użycie owych wszystkich metod zapewnia znaczny odsetek prawidlowych rozpoznań. Nierzadko kończy się jednakże na tzw. próbnej laparotomii, czyli chirurgicznym otwarciu jamy brzusznej, by przekonać się na własne oczy, co złego dzieje się z trzustką, i pobraniu przy tej okazji materiału do badań mikroskopowych. Skoro ktoś ma choroba układu pokarmowego, to również istotna może być dieta. Dzięki odkryciu, że bakteria Helicobacter pylori może być odpowiedzialna za powstanie dolegliwości wrzodowej żołądka, znaczna pewna część pacjentów może liczyć na skuteczne leczenie. Podczas leczenia właściwego nie należy nie mniej jednak zapominać o prawidłowym odżywianiu. Jakie są zasady diety w chorobie wrzodowej żołądka? Twoja skutecznia dieta powinna być przede wszystkim pełnowartościowa, jedz codziennie produkty ze wszystkich grup; produkty zbożowe, chude mleko i przetwory mleczne, chude mięsa i ryby, warzywa i owoce. Zadbaj o to rownież by wszystkie te produkty byly świeże. Unikaj potraw ciężkostrawnych, z dużą ilością tłuszczu, smażonych – potrawy te bardzo długo zalegają w żołądku.

  2. Raczej trzeba kupić Smecta. Nic bardziej właściwego nie odnalazłam. Poszukiwałam trochę w internecie, lecz bez rezultatu. Nie odnalazłam nic lepszego.

  3. Skoro ktoś ma choroba układu pokarmowego, to również istotna może być dieta. Mukowiscydoza może być nieuleczalną chorobą genetyczną, w której dochodzi m.in. do stopniowego uszkodzenia trzustki, kamicy żólciowej, niedrożności smółkowej i marskości wątroby. Jak powinna wyglądać właściwa dieta osób chorych na mukowiscydozę? Właściwa dieta powinna być wysokoenergetyczna i wysokobiałkowa, bo u chorych zaburzony może być proces trawienia i wchlaniania. Dochodzi do zwiększonego wydatku energetycznego spowodowanego chorobą oskrzelowo-płucną. Często podaż podstawowych składników odżywczych może być w tej sytuacji nadto niska. Należy wtenczas rozważyć dodatkowo podaż specjalnych produktow wysokoenergetycznych albo żywienie poprzez sondę czy może gastrostomię. Niewłaściwa właściwa dieta może prowadzić do zaburzeń stanu odżywienia, w tym niedożywienia. I co trzeba poczytać o chorobach układu pokarmowego? Przewlekłe zapalenie trzustki związane może być w naszym kraju w większości przypadków z alkoholizmem. Dolegliwość może toczyć się podstępnie, nie sprawiając żadnych dolegliwości. Charakterystyczne są jednakże okresowe zaostrzenia charakteryzujace się przede wszystkim bólem w nadbrzuszu promieniującym w lewa stronę, a czasami opasującym klatkę piersiową. Bóle nasilają się po jedzeniu, występuja nudności, czasami biegunka. Z czasem trzustka ulega zwapnieniu i zniszczeniu – pojawia się niewydolność tego narządu.

  4. Myślę, że warto nabyć Smecta. Nic bardziej właściwego nie odkryłam. Poszukiwałam trochę w sieci, ale bez rezultatu. Nie odnalazłam nic lepszego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s