Oczywiście SMECTA 1 – warto pomyśleć zanim spróbujesz wziąć – OK?

Czasami nie pisze się o SMECTA 1. I to nie powinno nikogo zdziwić, bo bywają łatwiejsze tematy. Jednak my uczynimy odstępstwo od tej zasady i omówimy ów temat.
Układ pokarmowy to tzw. układ połączonych ze sobą narządów służących zapewnieniu dostarczania ustrojowi właściwej ilości wody i składników pokarmowych.
  Skład
1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.
  Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na poczatku leczenia właściwego można podwoić dawki.
Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosołu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku specyfik podaje sie doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach pomiędzy posilkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobor płynów.

  Interakcje
Jednocześnie nie podawać innych leków ze względu na możliwe zaburzenia ich wchlaniania. Konieczne może być zachowanie odstępu 1,5-godzinnego przed i po przyjęciu preparatu.
  Wskazania
Ostra i przewlekła biegunka, szczegolnie u dzieci i dorosłych. Leczenie właściwe objawowe bolow w chorobach przewodu pokarmowego.
  Dzialanie
SMECTA to również specyfik o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzowa przewodu pokarmowego, dziala ochronnie na śluzówke poprzez izolowanie jej od dzialania kwasu solnego i innych substancji drażniacych.
System pokarmowy składa się z rozmaitych części składowej : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, ktore ewidnentnie wypełniaja rolę. Groźne dla zdrowia może być zatrucie salmonellowe, bo zazwyczaj domowe leczenie właściwe nie może być skuteczne i konieczna może być hospitalizacja. Dla niemowląt i małych dzieci zatrucie pokarmowe może być szczególnie niebezpieczne, bo może w ciągu kilku-kilkunastu godzin spowodować odwodnienie, którego objawami są: apatyczne zachowanie malucha, przyśpieszony oddech, zapadniete oczy nasze i ciemiączko, suchy jezyk i blony śluzowe jamy ustnej, gesta ślina i nieelastyczna, marszczaca sie w fałdy ludzka skóra na brzuszku. Może być to także dla dziecka stan zagrożenia życia i konieczne może być szybkie leczenie właściwe szpitalne. Skoro objawy zatrucia pokarmowego ustępują i poprawia sie samopoczucie, to także można stopniowo rozszerzać dietę, zaczynając od sucharków i kleiku, a nastepnie można podawać gotowane białe mieso, chude wędliny, białe pieczywo. Do czasu calkowitego ustąpienia objawów nie podaje się pokarmów zawierajacych błonnik, a zatem owoców, warzyw i jarzyn.
System pokarmowy pelni ważna rolę w ustroju człowieka. Bez niego zabrakloby nam energii. Przełyk może być narzadem w kształcie rury o długości ok. 25cm, może być zaopatrzony w ścianki mieśniowe, ktorych rola polega na transportowaniu pożywienia z gardla do żołądka. Także wówczas, kiedy nie spożywamy pokarmu, proces połykania powtarza się nieprzerwanie – połykamy ślinę średnio 70 razy na godzinę w stanie aktywności i ok. 10 razy na godzine podczas snu. Ciagnie się on od gardła, przemierza jame piersiową, przechodzi poprzez przeponę i w jamie brzusznej uchodzi do jamy żołądkowej. Przelyk (łac. esophagus, oesophagus, nosiciel pokarmów) – może być przewodem mięśniowo-błoniastym o podłużnym przebiegu; łączy gardło z żołądkiem. Czynność przełyku polega na transporcie pokarmu z gardła do żołądka. Ściana przełyku nie ma zdolności wchłaniania pokarmu ani trawienia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s