Ogłaszam: HERBAPOL LUBLIN pomoże

Czyli HERBAPOL LUBLIN to być może jeden z tych produktów o których warto coś powiedzieć. Czynimy zatem wszystko, by opisać go zatem. Owa nasza charakterystyka nie jest zbyt długa.
Układ pokarmowy to układ połączonych ze sobą organów służących do dostarczania ustrojowi odpowiedniej ilości tlenku wodoru i składników energetycznych.
Niskokaloryczny słodzik zastępujący cukier
System pokarmowy można wypowiedzieć składa się z rozmaitych cześci skladowej : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, ktore właściwie odgrywają rolę. Przyjrzyj się swoim nawykom żywieniowym. Może warto coś tam w nich zmienić – zamiast pieczonego kurczaka wybierz gotowanego. Zamiast frytek w ramach przekaski zjedz jabłko, sałatke, pieczywo chrupkie. Jedz w miarę regularnie i zdrowo, pamiętając jednocześnie, aby ostatni posiłek spożyć ok. 3 godzin przed pójściem spać. Spróbuj ograniczyć również kawę. Skoro nie potrafisz bez niej żyć – postaraj się wypijać nie wiecej niż 2-3 filiżanki dziennie. Ruszaj się – nie musisz wyciskać siodmych potów w klubie fitness. Zadbaj o to, by każdego dnia znaleźć godzinę na przykład na spacer, lekką przejażdżke rowerową, basen, gimnastykę. Sport poprawia perystaltyke jelit, usprawnia procesy trawienne, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Pożywienie, rozdrobnione w jamie ustnej, trafia do żołądka poprzez przełyk zakończony odźwiernikiem – szczelną, muskularna bramką, ktora chroni przelyk przed ostrym kwasem i sokami wytwarzanymi w żołądku.
System pokarmowy spełnia ważną funkcje w organiźmie człowieka. Bez niego zabrakłoby nam pokarmu. Żołądek ma kształt workowaty, z przełykiem łaczy się za pomoca wpustu żoładka (cardia ventriculi), a z dwunastnicą łączy jego odźwiernik (pylorus ventriculi), otwór otoczony silną mięśniówka okrężną, która rozszerza sie i zwęża w zależności od różnicy pH pomiędzy środowiskami. Bocznie od części składowej wpustowej widoczne może być dno żołądka przechodzące w trzon. Obie te części składowej obejmują łukowate dwie krzywizny: lewa większa i prawa mniejsza, będąca jakoby przedłużeniem ściany przełyku. Trzon żołądka ustawiony może być bardziej pionowo, podczas kiedy następująca po nim pewna część odźwiernikowa przebiega raczej poziomo. Otwór końcowy żołądka stanowi odźwiernik przechodzący w dwunastnice. Podział anatomiczny żołądka na trzon i pewna część odźwiernikową odpowiada jego czynnościom: trzon magazynuje pokarm i częściowo trawi, a pewna część odźwiernikowa przesuwa jego do dwunastnicy. Błona śluzowa żołądka tworzy liczne, wysokie faldy o przebiegu podlużnym. Znajdują sie w niej liczne gruczoły żołądkowe, wytwarzające m.in. kwas solny (gruczoły dna) i podpuszczkę (tylko u niemowlakow) i pepsynę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s