Mówimy: LEN dla ciebie

Zwykle nie mówi się o LEN. I to nie jest dziwne, bo bywają bardziej interesujące tematy. Jednakże na tych łamach uczynimy odstępstwo od owej reguły i omówimy ten dla niektórych ciekawy temat.
Układ pokarmowy to system połączonych ze sobą organów służących zapewnieniu dostarczania właściwej ilości H2O i substancji pokarmowych.

Zaleca się: stosować jako preparat osłaniajacy,
na zgagę jako środek pomagający zneutralizować działanie kwasów żoładkowych i przy zaparciach
jako środek wspomagajacy wypróżnianie
System pokarmowy można wypowiedzieć składa się z rozmaitych części składowej : jelit, watroby, żołądka, i trzustki, które wszystkie spełniają swoją rolę. Refluks żołądkowo-przełykowy to także zarzucanie treści żołądkowej do przelyku. Treść żołądka ma kwaśny charakter, uszkadza błone śluzową przełyku i w konsekwencji powoduje tzw. refluksowe zapalenie przełyku.Podstawowym objawem tego schorzenia może być pieczenie, ból zamostkowy, może występować ulewanie treści żołądkowej albo zwracanie pokarmow, odbijanie, uczucie zgagi. Nieleczenie dolegliwości grozi powikłaniami, bo przelyk nie może być przygotowany do obecności treści żołądkowych, czyli kwasu, enzymów, żólci, nie ma również bariery ochronnej, i dlatego po długotrwałym narażeniu na cofające się treści żołądkowe dochodzi do jego uszkodzenia w postaci nadżerek, owrzodzeń, może dochodzić do krwawień z przełyku, a także powstawania nowotworów. Jak widać, nieleczona dolegliwość nie jedynie zmniejsza komfort życia, ale też może mieć poważne konsekwencje.
System pokarmowy pelni ważną funkcję w ustroju człowieka. Bez niego zabrakłoby nam energii. Wiadomo, że system pokarmowy spełnia ważne zadanie, tj. przekształca pokarm spożywany poprzez czlowieka, dostarczając organizmowi energii i składników odżywczych, których potrzebuje on do spełnienia różnorodnych funkcji życiowych. Najważniejszą jego rolą może być trawienie i wchłanianie pokarmu. W anatomii zwyklego człowieka jama ustna (cavum oris) może być poczatkowym odcinkiem przewodu pokarmowego. W niej następuje wstępna, mechaniczna obróbka pokarmu i przygotowanie jego do dalszego trawienia. Pokarm zostaje rozdrabniany, miażdżony i mieszany ze śliną, która zawiera enzym trawienny amylazę ślinową (ptialinę).

Reklamy

2 thoughts on “Mówimy: LEN dla ciebie

  1. Całkiem fascynujące historie tutaj popisujcie aż się w sumie chce poczytać. Ale ja nie na ten temat. Czy słyszałyście o tym, że wystarczy jedynie się należycie zbadać by dożyć do dziwięćdzisiątki? Można wtedy dożyć do emerytury. Słowo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s