Nowinka czy też nie nowość – SENEFOL 60 opiszmy co o nim myślimy

Co konsumenci myślą o SENEFOL 60? Bardzo trudno właściwie powiedzieć. Jednak trzeba się z tymi opiniami zaznajomić i wówczas kupić produkt, w tym wypadku SENEFOL 60 Ale jednak opinie te często są zdecydowanie różne. To również nie jest zaskoczenie. Bo przecież niektórzy chwalą SENEFOL 60 a inni konsumenci wręcz przeciwnie. Liczymy na to, że komentarze pod tym tekstem pozwolą wam ustalić swoje zdanie. Zapraszamy do umieszczania komentarzy.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych funkcjonalnie organów służących zapewnieniu przekazywania właściwej ilości tlenku wodoru i składników pokarmowych.
Opis
SENEFOL może być to rownież preparat w postaci tabletek o działaniu przeczyszczającym do stosowania w zaparciach. Zwiazki czynne powstające z glikozydów antranoidowych zawartych sw liściach i owocach senesu wpływają na perystaltykę jelita grubego, hamują wchłanianie wody, co powoduje zmiękczenie mas kałowych i ułatwia wypróżnienie.
 
Ciąża i karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania preparatu podczas ciaży i karmienia.
 
Prowadzenie pojazdów
Nie znany wpływ.
 
Stosowanie innych leków
Przewlekłe nadużywanie preparatu może prowadzić do hipokalemii, wówczas możliwe może być nasilenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, leków antyarytmicznych, leków wydłużających odcinek QT i leków przywracających rytm zatokowy. Rownoczesne przyjmowanie preparatu z lekami wywołującymi hipokalemię np. środki leczenia moczopędne, sterydy kory nadnerczy, korzeń lukrecji, może pogłębić niedobór elektrolitow.
 
Ostrzeżenia
Nie należy stosować leku w niedrożności i zwężeniu jelit, atonii, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w zapalnych schorzeniach jelit, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, w stanie odwodnienia połączonym z utratą elektrolitów.
Zachować szczególna ostrożność, ponieważ przyjmowanie środków przeczyszczajacych w okresie dłuższym niż zalecany, może zaburzyć funkcjonowanie jelit i powodować uzależnienie. U pacjentów z zaburzeniami funkcji nerek istnieje ryzyko zaburzeń równowagi elektrolitowej.
Stosowanie leku u dzieci: nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 
Możliwe działania niepożądane
U osób nadwrażliwych na składniki preparatu powinny wystąpić reakcje uczuleniowe m.in. świąd, pokrzywka, wysypka. Powinny wystąpić dolegliwości skurczowe i bólowe brzucha. Należy wowczas zredukować stosowane dawki. Dlugotrwale przyjmowanie leku może spowodować ciemne zabarwienie śluzowki okrężnicy (pseudomelanosis coli), które zwykle ustepuje po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy albo czerwono-różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego. W przypadku wystąpienia działań niepożadanych należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
 
Stosowanie
Dzieci powyżej 12 lat, dorośli: 2-3 tabletki przed snem. Preparat należy popić duża ilością wody. Ze wzgledu na zróżnicowana wrażliwość osobniczą dawkowanie należy rozpoczać od najmniejszej dawki (1 tabl.), którą należy w razie potrzeby zwiększyć do ustalenia dawki skutecznej. Efekt przeczyszczający wystepuje po okresie od 8 do 12 godzin, w przypadku jego braku następna dawkę preparatu przyjąć po upływie 12 godzin. Przyjmowanie leku do 2-3 razy w tygodniu może być zwykle wystarczajace do uzyskania efektu terapeutycznego.
W przypadku zażycia większej dawki leku Senefol niż zalecana: powinny wystapić bóle skurczowe, biegunka, z możliwościa odwodnienia i utraty elektrolitów (zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej). Należy zbilansować niedobór wody i elektrolitow. Zaleca się kontrolę poziomu potasu, zwłaszcza u osób w podeszlym wieku. Długotrwałe przedawkowanie antranoidów może prowadzić do zapalenia wątroby.
 
W przypadku pominięcia dawki leku Senefol: nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupelnienia pominietej dawki.
 
Skład
Sennae folium cum fructus 300 mg
Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny (E 551).
Jedna tabletka zawiera 7,5 mg antranoidów w przeliczeniu na sennozyd B. System pokarmowy można wypowiedzieć składa się z rozmaitych elementów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które bardzo dobrze odgrywają swoja rolę. Często pojawiają się choroby. Przyczyny powstawania Zespołu Jelita Drażliwego nie są do końca znane. Obecnie mowi się czesto o kilku różnorodnych grupach przyczyn, ktore w mniejszym albo większym stopniu powinny mieć wpływ na pojawianie się typowych zaburzeń czynnościowych, określanych wspólnie, jako Zespół Jelita Drażliwego. Oprocz czynników takich jak dieta, dziedziczenie skłonności, niezdrowy sposób życia, często wymienia się stres, jako jedną z kluczowych przyczyn i czynnik wzmacniający objawy zaburzeń. Powodem dolegliwości są zaburzenia nerwowej regulacji czynności jelita grubego w następstwie przede wszystkim urazów psychicznych, stanów lekowych, depresji, czy może różnorodnych sytuacji konfliktowych.
System pokarmowy pełni istotną funkcję w ustroju czlowieka. Bez niego zabrakłoby pokarmu. Wiadomo, że system pokarmowy spełnia ważne zadanie, tj. przekształca pokarm spożywany poprzez człowieka, dostarczając organizmowi energii i składników odżywczych, których potrzebuje on do spelnienia rożnorodnych funkcji życiowych. Najważniejszą jego rolą może być trawienie i wchłanianie pokarmu. W anatomii zwykłego czlowieka jama ustna (cavum oris) może być początkowym odcinkiem przewodu pokarmowego. W niej następuje wstępna, mechaniczna obrobka pokarmu i przygotowanie jego do dalszego trawienia. Pokarm zostaje rozdrabniany, miażdżony i mieszany ze śliną, która zawiera enzym trawienny amylazę ślinową (ptialinę).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s