Naprawdę SENEFOL 60 o tym można poczytać

Często nie mówi się o SENEFOL 60. I to nie jest dziwne, bo pojawiają się sympatyczniejsze tematy. Ale w tym miejscu uczynimy wyjątek od owej reguły i opiszemy ów dla niektórych ciekawy temat.
Układ pokarmowy to tzw. system połączonych funkcjonalnie organów mających na celu czynności dostarczania organizmowi właściwej ilości wody i składników pokarmowych.
Opis
SENEFOL może być to również preparat w postaci tabletek o działaniu przeczyszczającym do stosowania w zaparciach. Związki czynne powstające z glikozydów antranoidowych zawartych sw liściach i owocach senesu wpływają na perystaltykę jelita grubego, hamują wchłanianie wody, co powoduje zmiekczenie mas kałowych i ułatwia wypróżnienie.
 
Ciąża i karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia.
 
Prowadzenie pojazdow
Nie znany wpływ.
 
Stosowanie innych leków
Przewlekłe nadużywanie preparatu może prowadzić do hipokalemii, wówczas możliwe może być nasilenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, leków antyarytmicznych, leków wydłużajacych odcinek QT i leków przywracających rytm zatokowy. Rownoczesne przyjmowanie preparatu z lekami wywołującymi hipokalemię np. środki leczenia moczopędne, sterydy kory nadnerczy, korzeń lukrecji, może pogłębić niedobór elektrolitów.
 
Ostrzeżenia
Nie należy stosować leku w niedrożności i zwężeniu jelit, atonii, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w zapalnych schorzeniach jelit, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, w stanie odwodnienia połączonym z utratą elektrolitów.
Zachować szczególną ostrożność, ponieważ przyjmowanie środkow przeczyszczających w okresie dłuższym niż zalecany, może zaburzyć funkcjonowanie jelit i powodować uzależnienie. U pacjentów z zaburzeniami funkcji nerek istnieje ryzyko zaburzeń równowagi elektrolitowej.
Stosowanie leku u dzieci: nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 
Możliwe dzialania niepożądane
U osób nadwrażliwych na składniki preparatu powinny wystąpić reakcje uczuleniowe m.in. świąd, pokrzywka, wysypka. Powinny wystąpić dolegliwości skurczowe i bólowe brzucha. Należy wowczas zredukować stosowane dawki. Długotrwałe przyjmowanie leku może spowodować ciemne zabarwienie śluzówki okrężnicy (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępuje po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy albo czerwono-różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować sie z lekarzem. W przypadku wystapienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
 
Stosowanie
Dzieci powyżej 12 lat, dorośli: 2-3 tabletki przed snem. Preparat należy popić dużą ilościa wody. Ze względu na zróżnicowaną wrażliwość osobnicza dawkowanie należy rozpocząć od najmniejszej dawki (1 tabl.), którą należy w razie potrzeby zwiększyć do ustalenia dawki skutecznej. Efekt przeczyszczajacy występuje po okresie od 8 do 12 godzin, w przypadku jego braku następną dawke preparatu przyjąć po upływie 12 godzin. Przyjmowanie leku do 2-3 razy w tygodniu może być zwykle wystarczajace do uzyskania efektu terapeutycznego.
W przypadku zażycia większej dawki leku Senefol niż zalecana: powinny wystapić bole skurczowe, biegunka, z możliwościa odwodnienia i utraty elektrolitów (zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej). Należy zbilansować niedobór wody i elektrolitow. Zaleca się kontrolę poziomu potasu, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Długotrwałe przedawkowanie antranoidów może prowadzić do zapalenia watroby.
 
W przypadku pominięcia dawki leku Senefol: nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupelnienia pominiętej dawki.
 
Skład
Sennae folium cum fructus 300 mg
Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny (E 551).
Jedna tabletka zawiera 7,5 mg antranoidów w przeliczeniu na sennozyd B. System pokarmowy składa sie z zróżnicowanych elementów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które właściwie spełniają rolę. Przyjrzyj się swoim nawykom żywieniowym. Może warto coś tam w nich zmienić – zamiast pieczonego kurczaka wybierz gotowanego. Zamiast frytek w ramach przekaski zjedz jabłko, sałatkę, pieczywo chrupkie. Jedz w miarę regularnie i zdrowo, pamiętajac jednocześnie, aby ostatni posiłek spożyć ok. 3 godzin przed pójściem spać. Spróbuj ograniczyć rownież kawę. Skoro nie potrafisz bez niej żyć – postaraj sie wypijać nie więcej niż 2-3 filiżanki dziennie. Ruszaj sie – nie musisz wyciskać siódmych potów w klubie fitness. Zadbaj o to, by każdego dnia znaleźć godzinę na przykład na spacer, lekką przejażdżke rowerowa, basen, gimnastykę. Sport poprawia perystaltyke jelit, usprawnia procesy trawienne, pomaga w utrzymaniu prawidlowej masy ciała. Pożywienie, rozdrobnione w jamie ustnej, trafia do żołądka poprzez przełyk zakończony odźwiernikiem – szczelną, muskularną bramka, która chroni przełyk przed ostrym kwasem i sokami wytwarzanymi w żołądku.
System pokarmowy wypełnia ważną funkcję w ustroju. Bez niego brakowaloby energii. System pokarmowy to także inaczej system połączonych funkcjonalnie narzadów służących zapewnieniu dostarczania organizmowi właściwej ilości wody i składników odżywczych. Jak wiadomo najważniejszym zadaniem układu pokarmowego zwykłego człowieka może być pobieranie pokarmow i wody, trawienie i przyswajanie składników odżywczych niezbednych do prawidlowego funkcjonowania organizmu. Niestrawione, zbedne resztki pokarmowe podlegają usunięciu (defekacja).

Reklamy

One thought on “Naprawdę SENEFOL 60 o tym można poczytać

  1. Ani nie polecam ani nie krytykował bym produktu Senefol. Po Prostu Nie mam opinii, gdyż do tej chwili nie ni miałam możliwości spróbować. Skoro chorujesz na choroba układu pokarmowego, to również istotna może być dieta. Dlaczego należy walczyć z zaparciami? Przy prawidłowej funkcji jelita spożyty pokarm po około 36 godzinach w polowie wydalany może być z organizmu. Przy zaparciach pokarm może zalegać w jelitach także do 13 dni. Walkę z zaparciami powinno się zawsze rozpoczynać od zmiany stylu życia i diety – na bogatoresztkowa. Zaleca się spożywanie 25-30, a także do 40 gramów błonnika pokarmowego dziennie. Błonnik pokarmowy zaliczany może być do substancji balastowych, czyli nie wchlania się z przewodu pokarmowego, chłonie wodę, pęcznieje, zwiększa objętość mas kalowych, reguluje ruchy robaczkowe jelit, sprzyja wypróżnieniu. Co trzeba wiedzieć o dolegliwościach układu pokarmowego? Rozpoznanie nadkwasoty żołądka opiera się o występujące objawy i wywiad z pacjentem. Leczenie właściwe polega na stosowaniu specjalnie opracowanej diety. Jej podstawą powinny być przede wszystkim warzywa (marchew, pomidor bez skóry, dynia) i owoce (banany, morele , brzoskwinie). Pacjent powinien unikać spożywania mięsa (smażone lepiej zastąpić duszonym), tłustych potraw i jedzenia serwowanego w fast foodach. Dodatkowo zaleca sie rezygnację albo przynajmniej ograniczenie picia alkoholu i kawy (zwłaszcza na czczo). Skutecznia dieta chorego powinna zawierać m.in. pieczywo pszenne, sucharki, drobne kasze, makarony, ryż i puree ziemniaczane. Jadłospis warto uzupelnić o ryby , chude mleko , jogurt i twarożek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s