Nieziemsko wręcz CHOLEGRAN 80 – powinieneś pomyśleć zanim spróbujesz przyjąć do organizmu – prawda?

Często nie pisze się o CHOLEGRAN 80. I to nie musi dziwić, bo muszą być ciekawsze tematy. Jednakże my uczynimy wyjątek od tej reguły i poruszymy ów produkt.
Układ pokarmowy to tzw. układ połączonych funkcjonalnie narządów służących do przekazywania właściwej ilości H2O i składników pokarmowych.
  Skład Ziele szanty 8g (Marrubii herb. 8g), Ziele serdecznika 8g (Leonuri cardiacae herb. 8g), Ziele dziurawca 8,5g (Hyperici herb. 8,5 g), Koszyczek rumianku 7g (Chamomillae anth. 7g), Korzeń rzewienia 8g (Rhei rad. 8g), Kora kruszyny 12g (Frangulae cort. 12g), Liść mięty 12,5g (Menthae fol. 12,5g), Korzeń lubczyka 3,8g (Levistici rad. 3,8g), Olejek mięty pieprzowej 0,13g (Menthae piperitae oleum 0,13g), Siarczan sodu 3,8g (Natrii sulfas 3,8g); Substancje pomocnicze: do 100g (Massa gran. ad. 100g). 1 łyżeczka granulatu (4g) zawiera nie mniej niż 0,01 ml olejkow eterycznych i 72 mg – 92 mg siarczanu sodowego w przeliczeniu na bezwodną substancje.   Działanie niepożądane W odosobnionych przypadkach kurczowe dolegliwości żołądka i jelit.   Środki ostrożności dotyczace stosowania W kamicy żólciowej stosować jedynie po konsultacji z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersia. Nie podawać dzieciom do 12 roku życia.   Dawkowanie Przyjmować 3 razy dziennie po 1/2 łyżeczki granulatu, popić 1/2 szklanki przegotowanej wody.   Przeciwwskazania Stwierdzone uczulenie na rumianek   Wskazania i zastosowanie W chorobach wątroby, pecherzyka żółciowego i drog żółciowych, w dolegliwościach trawiennych (brak łaknienia, uczucie pełności, wzdęcia), pomocniczo w przewlekłych zaparciach.   Działanie Preparat działa żółciopędnie, zwiększa ilość wydzielanej żółci, rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, wiatropędnie, przeczyszczająco.   System pokarmowy można rzec sklada sie z przeróżnych fragmentów : jelit, wątroby, żołądka, i trzustki, które właściwie wypełniaja swoja rolę. Palenie papierosów? W tym miejscu niemal słychać bolesny jęk żołądka, zwłaszcza skoro palacz nalogowiec zaczyna dzień nie od śniadania, a od „dymka”. Również, chociaż to także może wydawać się pozornie bez związku, nadto ciasne ubrania żołądkowi nie służą. Ucisk w talii – paskiem od spodni, nadto ciasnym ściagaczem rajstop – również nie wychodzi mu na zdrowie. Wydawaloby się, że dźwiganie ciężarów może dotyczyć jedynie kręgosłupa czy może stawów – tymczasem nic podobnego, nasz żołądek dołącza sie do protestów. Żołądek również potrzebuje odetchnać. Prócz tego więc, by nie napychać jego nadmiernie przed snem, skazujac na „pracę po godzinach”, warto znaleźć codziennie pare chwil na relaks i przyjemne rozładowanie złych emocji. W zależności od usposobienia – może to także być chwila wyciszenia przy lekturze, pracach recznych, może również być spotkanie z przyjaciółmi, którym można się zwierzyć z kłopotów i „puścić dym uszami”, dając ulgę skołatanym nerwom.
System pokarmowy wypełnia ważna funkcje w organiźmie. Bez niego zabrakłoby nam pokarmu. Przełyk ma długość średnio około 23-25 cm, odleglość od siekaczy do żołądka około 40 cm. Występuja trzy fizjologiczne zwężenia przełyku: zwężenie gorne – w przejściu gardla w przelyk, mięśnie w tym miejscu tworzą czynnościowy mięsień zwieracz przełyku i zweżenie środkowe – na wysokości rozdwojenia tchawicy w miejscu, gdzie aorta zstępująca od strony lewej i do tyłu, a oskrzele lewe od przodu obejmują przełyk. Nie może być ono powodowane budową samej ściany przełyku, ale przyleganiem obu sasiednich narządów.

Dodaj komentarz